Polska kadra w futsalu na otwartym treningu w Brwinowie

Uncategorized

Polska kadra narodowa przygotowująca się do UEFA Futsal EURO 2018 przeprowadzi w  hali sportowej w Brwinowie jeden z ostatnich treningów przed wylotem na Mistrzostwa Europy. Będzie można go obejrzeć już w najbliższą sobotę.

Kadra narodowa odbędzie jeden z ostatnich treningów w hali sportowej w Brwinowie. Trener reprezentacji Błażej Korczyński zgodził się, aby końcówka treningu w sobotę 27 stycznia była otwarta dla publiczności. – Po godz. 11.00 będzie można wejść na  widownię, a po zakończeniu zajęć porozmawiać z trenerem i zawodnikami oraz zdobyć autograf – zapewnia Paweł Bartosiewicz, kierownik ds. sportowych z Gminnego Ośrodka Kultury w Brwinowie.

Z możliwości goszczenia reprezentacji w piłce halowej cieszą się przedstawiciele urzędu gminy. Dla nich to dowód, że inwestycja przy ul. Moczydłowskiego miała sens. – Hala sportowa w Brwinowie to nowoczesny obiekt, zbudowany w standardzie pasywnym. Dzięki zastosowaniu na jej arenie specjalnej nawierzchni, która posiada certyfikat FIBA, zawodnicy różnych dyscyplin sportowych zyskali znakomite warunki do ćwiczeń – zaznacza Mirosława Kosiaty z brwinowskiego magistratu.

A jakie emocje czekają na kibiców piłki halowej już po rozpoczęciu Mistrzostw? Polska powraca do udziału w zawodach tej rangi po 17 latach. Dwanaście najlepszych drużyn będzie rywalizować podczas UEFA Futsal EURO 2018 od 30 stycznia do 10 lutego w słoweńskiej Lublanie. Nasi grupowi rywale będą trudnymi przeciwnikami: Rosjanie i Kazachowie mają w swoim składzie brazylijskie gwiazdy, a Kazachstan zdobył w 2016 r. brązowy medal ME. Zawodnicy chcą jednak zaprezentować się jak najlepiej. W trakcie eliminacji udało im się zremisować z Hiszpanią, która będzie bronić tytułu mistrzowskiego.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.