Polacy zdobywali medale w Pruszkowie

Sporty Walki

Aż 13 medali wywalczyła reprezentacja Polski podczas mistrzostw świata taijiquan, które odbyły się w Pruszkowie. Przez kilka dni, 17-20 października, w hali Znicz odbywały się efektowne i precyzyjne pokazy.

Taijiquan stopniowo przebija się do społecznej świadomości. Przede wszystkich dyscyplina święci triumfy w krajach azjatyckich. Efektowne i precyzyjne pokazy mogą wzbudzać zachwyt, jednak nie wszyscy wierzą, że taijiquan zaliczane jest do sztuk walki. Tradycja sięga aż XIII wieku. Mimo pojawiania się różnych szkół, zachowała swój pierwotny charakter.

Pruszków stał się światową stolicą taijiquan. W hali Znicz można było podziwiać zawodników z Chin, Malezji, Indonezji, USA, Indii, Kanady, Norwegii, Hongkongu, Włoch, Hiszpanii czy Rosji. Na tle świata biało-czerwoni pokazali się z dobrej strony. W Pruszkowie nasi zawodnicy zdobyli aż 13 medali.

Polską gwiazdą mistrzostw świata została Anna Kubiak. 23-letnia zawodniczka wywalczyła trzy medale w konkurencjach sportowych, czyli wyżej cenionych. Na swoim koncie zapisała tytuł wicemistrzyni świata, do którego dołożyła dwa brązowe medale. Pozostałe 10 krążków, w tym 5 złotych, Polska zdobyła w tzw. konkurencjach demonstracyjnych. – Wszyscy odwalili kawał dobrej roboty i są zadowoleni z osiągniętych wyników – ocenia Anna Kubiak, trzykrotna medalistka mistrzostw świata taijiquan.

Biało-czerwoni mają powody do radości. Z bliska mogli obserwować światowej klasy zawodników z Azji, którzy zdominowali rywalizację. W większości konkurencji sportowych zajmowali pierwsze miejsca. Fakt, że to Polska była organizatorem mistrzostw świata może zaprocentować w przyszłości. – Myślę, że wiele zależało od tego jak uda się zorganizować mistrzostwa. Oczywiście były małe potknięcia, ale perfekcyjnie nigdy niczego nie da się zrobić. Ostatecznie wyszliśmy na plus, co spowoduje, że być może za jakiś czas odbędą się u nas kolejne zawody wysokiej rangi – przewiduje Kubiak.

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.