Pogoń przegrała z Legią

Piłka Nożna

Pogoń Grodzisk Mazowiecki zanotowała pierwszą porażkę w sezonie na własnym stadionie. Miejscowi piłkarze musieli uznać wyższość rezerw Legii Warszawa.

Spotkanie obfitowało w emocje i dużą ilość sytuacji podbramkowych. Obie drużyny zaprezentowały radosny futbol, w którym duży akcent został położony na grę w ofensywie, co mogło podobać się publiczności zgromadzonej na stadionie w Grodzisku.

Już w 4. minucie szansę na zdobycie bramki miał Damian Jaroń, ale pomylił się. „Co się odwlecze”… Tak właśnie było w tym przypadku. Pogoń ruszyła do przodu i w 8. minucie piłkę do bramki skierował Mateusz Sołtys. Podrażniona Legia ruszyła do przodu. Piłkarze ze stolicy szukali swojej szansy i w 18. minucie ich wysiłki przyniosły efekt bramkowy. Na listę strzelców wpisał się Branimir Galić. Legia kontynuowała swoje ataki. Gdy wszyscy byli już myślami w szatni padła kolejna bramka. Legię na prowadzenie wyprowadził Mateusz Zawal.

Po wznowieniu gry Pogoń ruszyła do ataku. Raz po raz gospodarze niepokoili Jakuba Szumskiego, który dobrze spisywał się między słupkami bramki Legii. W końcu sposób na popularnego „Szumiego” znalazł Maciej Tataj, który w 62. minucie doprowadził do remisu. Goście byli podrażnieni. W Grodzisku chcieli zdobyć trzy punkty i robili wszystko, aby tak się stało. Kolejne próby nie przynosiły jednak efektu. Obrona Pogoni radziła sobie z atakami legionistów, a gdy dochodziło do groźnej sytuacji to zawodziła celność. W 82. minucie zimną krew zachował Michał Suchanek, który dał Legii trzy punkty.

Pogoń po jedenastu kolejkach zajmuje 12. pozycję w tabeli III ligi.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Legia II Warszawa 2:3 (1:2)
Sołtys 8′, Tataj 62′ – Galić 18′, Zawal 45′, Suchanek 82′

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.