Podróż zakończona, mistrz wyłoniony

Piłka Nożna

Wielki finał Otwartych Mistrzostw Zachodniego Mazowsza w piłce nożnej w Grodzisku Mazowieckim trzymał w napięciu do ostatnich sekund. Triumfował zespół Hand Dach.

Piłkarska uczta w Grodzisku. Na boisku przy ul. Westfala 3a spotkali się mistrzowie ośmiu miast: Grodziska, Błonia, Mszczonowa, Żyrardowa, Ożarowa Mazowieckiego, Piastowa, Pruszkowa i Brwinowa. Najlepsi z najlepszych walczyli o tytuł mistrzowski. 14 emocjonujących spotkań, w których padło 57 bramek. Trzy zwycięstwa i remis – dały drużynom Inter Tap i Hand Dach awans do spotkaniu o tytuł mistrza Zachodniego Mazowsza. Szybko wynik otworzył czempion Żyrardowa za sprawą Artura Kobylińskiego, wynik podwyższył Maciej Nalej. Inter Tap nie poddał się, Michał Laskowski zdobył bramkę kontaktową. Do ostatniego gwizdka sędziego oba zespoły gryzły trawę. Po nim nastąpiła radość w obozie ekipy Hand Dach. – W decydujących spotkaniach mogło się wydawać, że były to takie piłkarskie szachy. Mimo wszystko, kibice i zawodnicy są zadowoleni z poziomu wielkiego finału Otwartych Mistrzostw Zachodniego Mazowsza – mówi Kamil Sułkowski, menadżer imprezy. 

Opłaciło się podróżować. W ośmiu miastach trwała zażarta walka o awansu do wielkiego finału, a w Grodzisku zespoły spełniły oczekiwania miłośników futbolu. Choć to amatorzy, który grają w piłkę dla przyjemności, pokazali kawał serca, ogromne zaangażowanie i momentami nienaganną technikę i finezję. – Chodziło o to, żeby mistrzem Zachodniego Mazowsza nie został nikt z przypadku. O żadnej z drużyn, które wzięła udział w wielkim finale nie możemy powiedzieć, że odstawała od reszty stawki – podkreśla menadżer OMZM.

Otwarte Mistrzostwa Zachodniego Mazowsza to ogromne przedsięwzięcie. A wielki finał, podczas którego widzowie mogli podziwiać umiejętności mistrza trików piłkarskich Krzysztofa Golonki, ekscytować się występami zespołu tańca oraz wylosować cenne nagrody spełnił oczekiwania największych narzekaczy. – Z tak liczną grupą pomocników nie mogło się nie udać. Przypomnę, że to głównie młodzi ludzie z Młodzieżowej Rady Konsultacyjnej w Grodzisku Mazowieckim. To sama przyjemność tworzyć tak wspaniałe widowisko z osobami, które zawsze są zwarte i gotowe do pracy. Od początku było dla mnie jasne, że wszystko uda się zorganizować – wyjaśnia Sułkowski.

Patronem medialnym Otwartych Mistrzostw Zachodniego Mazowsza były Gazeta WPR i portal WPR24.pl.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.