Pobiegła po złoto

Lekkoatletyka

Sukces biegaczki z Grodziska Mazowieckiego. Katarzyna Cynowska (Klub Sportowy BIEGI) wywalczyła złoty medal 26. Halowych Mistrzostw Polski Weteranów Lekkiej Atletyki w Toruniu.

Klub Sportowy BIEGI Grodzisk Mazowiecki zrzesza miłośników aktywności w każdym wieku. Trenerzy podkreślają, że nie chodzi o wyniki, a walkę z samym sobą i przełamywanie barier. Jednak każdy sukces cieszy. W ostatni weekend lutego w Toruniu na pierwszym stopniu podium stanęła Katarzyna Cynowska, która triumfowała w biegu na dystansie 800 m w kategorii 40-44 lata.

Sukces cieszy tym bardziej, że przed startem zawodniczka zmagała się z chorobą. – Jeszcze teraz regeneruje się i wraca do pełnej dyspozycji. Przed zawodami chorowała, ale podczas biegu dała z siebie wszystko. Toczyła zaciętą walkę z mistrzynią Polski weteranów. Na końcowych metrach Kasi zabrakło nieco sił, ale jako pierwsza przekroczyła linią mety. Była zmęczona, ale gdy weszła na podium promieniała radością – przedstawia nam Wojciech Cynowski, trener, a zarazem mąż złotej medalistki.

Toruń był oblegany przez weteranów, gdyż każdy chciał poznać halę. – Za dwa lata w Toruniu odbędą się mistrzostwa świata. Na zawody przyjechało wielu zawodników z zagranicy, ale nie byli oni klasyfikowani. Kasia startowała również na 60 metrów i zajęła 5. miejsce. Można powiedzieć, że to był treningi przed biegiem na 800 metrów. Wygrała z czasem 4,55.48 – mówi dumny mąż.

Co ciekawe, Cynowska zaczęła biegać kilka miesięcy temu. Na efekty nie trzeba było długo czekać. – Jeszcze kilka miesięcy temu nie była w stanie przebiec 1 km. Razem pokonujemy kolejne bariery. Pobiegliśmy razem w Grodziskim Biegu Par. Warto podkreślić, że w naszym klubie stawiamy na walkę ze słabościami i za każdym razem chcemy się poprawiać. Dobre miejsca dają dodatkową radość – tłumaczy Cynowski.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.