Pływacy w dobrej formie

Pływanie

Zawodnicy UKS Kapry-Armexim Pruszków mogą pochwalić się dobrymi wynikami w Pucharze Polski w Poznaniu oraz w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich w Kielcach. Po raz kolejny z dobrej strony pokazała się Julia Koluch.

16-letnia pływaczka imponuje wynikami. W tym roku dała próbkę swoich umiejętności podczas mistrzostw Polski seniorów w Szczecinie, gdzie zajęła 4. miejsce. W rywalizacji do lat 16 w Gliwicach wywalczyła trzy srebrne medale. Dobrą dyspozycję potwierdziła podczas Pucharu Polski w Poznaniu, który odbył się w dniach 18-20 listopada. W kategorii 16-latek Koluch zajęła 1. miejsce na 50m stylem grzbietowym oraz 2. lokatę na 200m grzbietem. To dobry prognostyk przed zimowymi mistrzostwami Polski seniorów w Olsztynie, który wystartują 15 grudnia.

Pływacy z Pruszkowa pokazali moc podczas Ogólnopolskich Zawodów Pływackich w Kielcach. Łącznie wywalczyli osiem medali. Na słowa uznania zasłużył Bartosz Słowikowski. 14-latek triumfował na 100m stylem grzbietowym z czasem 1,02.24. Na dłuższym dystansie, 200m, był trzeci.

W stylu klasycznym medale wywalczyli Jacek Michalak, który był drugi na 100m w rywalizacji 16-latków oraz 14-letni Filip Zajączkowski, również w zmaganiach na „setkę”. Z srebrnego medalu na 200m stylem dowolnym cieszy się Karolina Duban, które rywalizowała wśród 12-latek. Na drugim stopniu podium znalazła się również Michalina Auguściak. W kategorii 14-latek rywalizowała na 100m stylem grzbietowym.

Trzecie miejsca dla Zofii Potockiej na 200m klasykiem oraz sztafety męskiej 4x50m stylem dowolnym.