Piłkarze Pogoni startują

Piłka Nożna

Przed zawodnikami Pogoni Grodzisk Mazowiecki pierwszy mecz w sezonie 2015/2016 w III lidze piłkarskiej. Drużyna z Al. Mokronoskich zmierzy się ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

Pogoń w okresie przygotowawczym nie próżnowała. Zespół z Grodziska rozegrał siedem meczów sparingowych, z czego cztery wygrał. Pogoń zanotowała również remis i dwie porażki. W sparingach grodziscy piłkarze zdobyli 12 goli, co świadczy o potencjalne w ofensywie. Bilans bramkowy na plus, gdyż bramkarze Pogoni 10 razy musieli wyciągać piłkę z siatki. 

Zespół zasiliło sześć nowych graczy, z kolei z klubem pożegnało się czterech zawodników. Ciekawie zapowiada się rywalizacja o miejsce w bramce, która rozegra się między Michałem Brudnickim i Adamem Marczukiem. Obaj do Pogoni trafili latem z warszawskich klubów. Brudnicki z Polonii Warszawa, a Marczuk z SEMPa Warszawa. W nowym sezonie koszulkę zespołu z Grodziska przywdzieją także Maciej Wilanowski, Jewhen Romanow, Velin Damyanov i Sebastian Zakrzewski. Cennym nabytkiem może okazać się doświadczony Romanow, który gra w obronie. Od Ukraińca będzie mógł się uczyć inny nabytek Pogoni – 20-letni Zakrzewski.

Przygotowana do nowego sezonu i wzmocniona grodziska ekipa jest gotowa do pierwszego spotkania w nowym sezonie. 8 sierpnia wybierze się do Nowego Dworu Mazowieckiego, aby zmierzyć się z tamtejszym Świtem. Obie drużyny spotkały się w lipcu, kiedy to rozegrały mecz sparingowy. Lepsza okazała się wtedy Pogoń, która po bramce Tataja wygrała 1:0. Czy tym razem będzie podobnie?

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.