Piłkarskie talenty zaprezentują się w Pruszkowie

Piłka Nożna

Dziesięć zespołów w pocie czoła przygotowuje się do Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego Znicz Cup dla rocznika 2006, który odbędzie się 29-30 kwietnia w Pruszkowie. Gośćmi imprezy będą Rene Renno i Marek Saganowski.

Wszyscy wyjadą na boisko z jedną myślą – wygrać. Zawodnicy z rocznika 2006 zaczynają swoją piłkarską drogę, a takie turnieje jak Znicz Cup pomogą im nabrać doświadczenia. Zwłaszcza, że poziom turnieju będzie stał na wysokim poziomie. Drużyny zgłoszone do udziału w Znicz Cup to uznane marki, które potrafią pracować z młodzieżą.

Zespoły zostały podzielone na dwie grupy. Do pierwszej trafiły: Energie Cottbus, Legia Warszawa, S.T.F Champion, Znicz Pruszków i Żalgiris Wilno. Z kolei w drugiej grupie znalazły się: BATE Borysów, Escola Varsovia, Karpaty Lwów, Playmaker Academy i Zagłębie Lubin. Warto dodać, że każde spotkanie będzie trwało 40 minut. 

Start turnieju Znicz Cup 29 kwietnia o godz. 13.00. Następnego dnia rywalizacja rozpocznie się o 9.00. Trwa dopinanie ostatnich szczegółów. – Wszystko jest na dobrej drodze. Praktycznie wszystkie kwestie dotyczące organizacji turnieju Znicz Cup U-11 mamy już ustalone. Czekamy na piłkarskie emocje – mówi nam Justyna Jarzębowska, zaangażowana w organizację turnieju. 

Mimo, że zawodnicy mają zaledwie 10-11 lat doskonale znają smak sportowej rywalizacji. Dla wielu z nich Znicz Cup będzie kolejnym wyzwaniem. – Młodzi piłkarze są oswojeni z atmosferą wielkich imprez – przyznaje Jarzębowska.

W Pruszkowie nie zabraknie znakomitych gości. Udział w imprezie zapowiedział niemiecki bramkarz Rene Renno. Golkiper występował w barwach Energie Cottbus, Herthy Berlin czy VfL Bochum. Dla wielu młodych zawodników ogromnym wydarzeniem będzie obecność Marka Saganowskiego. Popularny Sagan” to jeden z najlepszych polskich napastników ostatnich lat. Występował w ŁKS-ie Łódź, Feyenoordzie, Hamburgerze SV, Wiśle Płock, Odrze Wodzisław, Vitorii Guimaraes, Troyes, Southampton, Aalborgu, Atromitosie i Legii Warszawa. Wywalczył cztery tytuły mistrza Polski. W ekstraklasie strzelił 100 goli.

Turniej Znicz Cup to nie tylko emocje czysto piłkarskie. Organizatorzy planują wiele atrakcji m.in. dmuchańce, zumbę i liczne smakołyki.

Patronat medialny nad Międzynarodowym Turniejem Piłkarskim Znicz Cup dla rocznika 2006 objęły Gazeta WPR i portal WPR24.pl.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.