Znicz Basket wygrał w Białymstoku

W sobotę, 6 marca koszykarze Znicza Basket Pruszków spotkali się w wyjazdowym meczu z zawodnikami z Białegostoku. Po zaciętej rywalizacji to jednak nasz zespół okazał się lepszy i zwyciężył w rozgrywce.

Mecz od samego początku był nerwowy i bardzo nierówny. W pierwszej kwarcie długo utrzymywał się remis 4:4. Dopiero po jakimś czasie koszykarze pruszkowskiego zespołu obudzili się do walki i w pięknym stylu wypracowali 14 punktową przewagę. Doskonałą skutecznością wykazali się Janavor Weatherspoon i  Adrian Suliński, natomiast pod koszem świetnie radził sobie Grzegorz Malewski. Gospodarze razili natomiast nieskładną grą i brakiem dokładności trafiając zaledwie dwa z szesnastu rzutów z gry.

Niestety skuteczność Znicza w drugiej kwarcie spadła. Pruszkowianie zaczęli grać bardzo schematycznie, dlatego też zawodnicy Żubrów nie mieli większych problemów z odczytaniem ich zagrań. Na jedenaście sekund przed zakończeniem drugiej kwarty zespół gospodarzy przegrywał już tylko 26:28.

Kolejne dwie kwarty to walka praktycznie punkt za punkt. Częściej jednak lepsi o dwa, trzy oczka byli zawodnicy gospodarzy. Najbardziej emocjonujące były jednak ostatnie minuty spotkania. Dzięki dobrym rzutom Dominika Czubka, Znicz na dwie minuty przed końcem prowadził sześcioma punktami. Kilka chwil później za sprawą Tomasza Kujawy zespół Żubrów doprowadził do wyrównania. W końcówce tego nerwowego spotkania opanowaniem wykazał się Tomasz Briegmann, który na trzydzieści sekund przed końcową syreną trafił z półdystansu, a następnie zablokował zawodnika Żubrów.

Ostatecznie triumfatorem na białostockim parkiecie był zespół Znicza Basket Pruszków. Po zaciętej walce spotkanie zakończyło się wynikiem 62:64

Żubry Białystok – Znicz Basket Pruszków 62:64 (6:15, 23:13, 19:18, 14:18)