Pięć bramek Pogoni na wyjeździe

Na taki wynik kibice Pogoni Grodzisk Mazowiecki czekali bardzo długo. Aż pięć goli grodziscy piłkarze strzelili w wyjazdowym meczu z Lechią Tomaszów Mazowiecki.

To było prawdziwe przebudzenie zawodników Pogoni i choć ostateczny wynik 5:0 może wskazywać, że był to „spacerek”, klubowicze o starciu z Lechią mówią z pokorą. – Wynik 5-0 jest wyśmienitym rezultatem ale nic nie zapowiadało tak okazałego zwycięstwa. To gospodarze na początku stworzyli sobie kilka dogodnych okazji do zdobycia bramki. My na całe szczęście mieliśmy dobrze dysponowanego w bramce Sebastiana Przyrowskiego który swoimi interwencjami uchronił nas od straty bramki. W 25 minucie jednak to Pogoń wychodzi na prowadzenie. Centrę Patryka Szymańskiego na gola zamienił strzałem głową Michał Strzałkowski. Po zdobyciu bramki to Pogoń przejęła inicjatywę kilka razy groźnie atakując. Niestety więcej bramek w tej części gry zgromadzeni kibice już nie oglądali – relacjonuje Klub.

W drugiej połowie meczu do ofensywy ruszyli gospodarze. Pogoń udało się powtrzymać napór Lechii, a w chwilę później grodziscy piłkarze mogli cieszyć się z powiększenia dorobku bramkowego. Z rzutu karnego do bramki trafił Damian Jaroń. Na 3:0 w 56. minucie podwyższył ponownie Michał Strzałkowski. W ostatnich minutach meczu ostateczny cios Lechii zadał Patryk Szymański, zdobywając dwie bramki w ciągu dwóch minut.

Kolejny mecz Pogoń rozegra w sobotę, 19 października, o godzinie 14.00. Na własnym boisku podejmie ostatnia drużynę w tabeli – KS Wasilków.