Piąta porażka na wiosnę

Pogoń Grodzisk Mazowiecki po raz kolejny przegrywa. Piłkarze z Al. Mokronoskich w tym sezonie już 11 razy schodzili z boiska bez punktów. W 24. kolejce III ligi ulegli 1:2 Pilicy Białobrzegi.

Sytuacja Pogoni z kolejki na kolejkę wygląda coraz gorzej. Ekipa z Grodziska musi zacząć zdobywać punkty, bo w innym przypadku będzie musiała pogodzić się ze spadkiem. Do końca rundy wiosennej pozostało 10 kolejek, a więc do zdobycia jest 30 punktów. Do siódmego obecnie Ursusa Pogoń traci 18 oczek. Przed piłkarzami z Al. Mokronoskich stoi trudne wyzwanie, jednak muszą je podjąć.

Wiosną Pogoń zdobyła tylko dwa punkty. Nawet na własnym boisku radzi sobie poniżej oczekiwań. W 24. kolejce do Grodziska przyjechała Pilica Białobrzegi, czyli zespół, który również walczy o wydostanie się ze strefy spadkowej. Wydawało się, że szansa na zdobycz punktową jest duża.

Od początku Pogoń była aktywna i atakowała bramkę gości. W 11. minucie strzelał Jaroń, lecz piłka poleciała nad poprzeczką. Pierwsza połowa pod dyktando gospodarzy, jednak w końcówce przebudzili się goście. Gole jednak nie padły.

Obraz gry uległ zmianie w drugiej części spotkania. Katem Pogoni okazał się Maciej Filipowicz, który zdobył dwie bramki i postawił gospodarzy pod ścianą. Grodziszczanie ruszyli do przodu. W 60. minucie bramkę kontaktową zdobył Jakub Kołaczek, jednak do remisu nie udało się doprowadzić.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Pilica Białobrzegi 1:2 (0:0)