Pewny triumf pruszkowianek

Sobotnie starcie koszykarek Iodica TopMarket MKS Pruszków z drużyną SMS PZKosz Łomianki zakończyły się po myśli pruszkowianek.

Podopieczne Jacka Rybczyńskiego powrót na parkiet po świąteczno-noworocznej przerwie mogą zaliczyć do udanych. Już pierwsze minuty spotkania z SMS PZKosz Łomianki pokazały, że zawodniczki MKS-u na parkiet wyszły po zwycięstwo. Szybko wyprasowały sobie bezpieczną przewagę, którą mozolnie zwiększały. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 21:13.

W drugiej odsłonie meczu zawodniczki z Łomianek nawiązały mocną rywalizację z pruszkowiankami. W podsumowaniu drugiej kwarty okazały się nawet lepsze (15:16). Jednak wypracowana w pierwszej odsłonie spotkania przewaga zespołu Iodica TopMarket MKS Pruszków pozwoliła pruszkowiankom utrzymać się na prowadzeniu.

W kolejnych odsłonach spotkania pruszkowianki dominowały na parkiecie. W pewnym momencie wyszyły nawet na 37 punktowe prowadzenie. Pruszkowski zespół zakończył pierwsze spotkanie w tym roku pewnym zwycięstwem

Iodica TopMarket MKS Pruszków – SMS PZKosz Łomianki 78:49 (21:13; 15:16; 27:11; 15:9).