Paluchowski pożegnał się ze Zniczem

Piłka Nożna

Adrian Paluchowski nie jest już piłkarzem Znicza Pruszków. Król strzelców minionego sezonu rozgrywek II ligi przeniósł się do I-ligowej Termaliki Bruk-Bet Nieciecza.

Jest to pierwsze kadrowe osłabienie w pruszkowskiej drużynie, ale jakże istotne. Paluchowski był bowiem nie tylko najskuteczniejszym piłkarzem Znicza, ale od dwóch sezonów bezsprzecznie najlepszym snajperem II ligi. W minionym sezonie z 22 trafieniami na koncie wywalczył koronę króla strzelców.

Od razu po tym, jak Znicz wywalczył utrzymanie w drugoligowych rozgrywkach, piłkarz nie ukrywał iż poważnie myśli o opuszczeniu Pruszkowa. Nie ukrywając przy tym, że ma oferty z klubów z wyższej klasy rozgrywkowej. Paluchowski ostatecznie zdecydował się na propozycję I-ligowej Termaliki Bruk-Bet Nieciecza, z którą podpisał dwuletni kontrakt.

Nie wiadomo jeszcze, kto miałaby zastąpić Paluchowskiego z kadrze Znicza. Nazwiska pierwszych nowych piłkarzy oficjalnie powinny pojawić się już dziś (wtorek). Podopieczni Dariusza Banasika rozegrają pierwszy mecz kontrolny, a ich rywalem będzie Dolcan Ząbki.

Z kolei jutro Znicz wyjeżdża na tygodniowy obóz do Ostródy. Pruszkowianie rozegrają tam dwa sparingi: Arka Gdynia (5 lipca) i Stomil Olsztyn (9 lipca). Po powrocie trener Banasik ma w planach jeszcze dwie gry kontrolne, a jednym z rywali mają być rezerwy Rubinu Kazań (12 lipca).

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.