Olimpia zgasiła Znicz

Znicz Pruszków przegrał u siebie z Olimpią Elbląg 0:2. To druga porażka z rzędu na własnym stadionie drużyny Roberta Kochańskiego.

W pierwszych minutach meczu lepiej prezentowali się piłkarze gości. Już w dziewiątej minucie Anton Kolosov znalazł się w dogodnej sytuacji, ale posłał piłkę nad bramką. Chwilę później piłka po strzale głową Rafała Pietrewicza również przeleciała nad poprzeczką. Kwadrans po rozpoczęciu meczu swoją okazję miał także Znicz – Kamil Tomas dograł w pole karne, ale Adrian Paluchowski nie zdołał pokonać golkipera gości. Dwie minuty później było już 0:1. Po szybkiej kontrze piłkę otrzymał Anton Kolosov , który pewnym strzałem pokonał Pawła Pazdana. W 28. minucie zza pola karnego spróbował Michał Zapaśnik, jednak jego strzał minął bramkę Alekseia Rogacheva. Sześć minut później z rzutu wolnego uderzał Arkadiusz Jędrych – nieskutecznie. Na czetry minuty przed końcem pierwszej połowy niecelny strzał oddał Michał Kucharski. Tuż przed przerwą dobrą okazję miał Michał Zapaśnik, ale jego strzał również minął bramkę gości.

Tuż po wznowieniu gry Znicz powinien prowadzić, bowiem w polu karnym został sfaulowany Bartosz Niksiński i sędzia podyktował rzut karny. Do „jedenastki” podszedł Adrian Paluchowski, ale jego strzał trafił w poprzeczkę i piłka wyszła poza boisko. Kilka minut późnej Paluchowski chciał się zrehabilitować, jednak jego strzał znów minął bramkę. Goście odpowiedzieli w 52. minucie kiedy po dośrodkowaniu Kiryla Radushko Piotr Skokowski uderzył niecelnie. Minutę później Zapaśnik miał dobrą okazję, ale przestrzelił. Chwilę później również niecelny strzał oddał Jędrych. W 72. minucie zza pola karnego uderzał Maciej Machalski, ale Rogachev nie miał problemu z obroną tego strzału. Znicz do końca walczył o zwycięstwo, ale to Olimpia w 90. minucie przypieczętowała zwycięstwo. Po szybkiej kontrze Kamil Kopycki przelobował Pazdana i ustalił wynik meczu.

Znicz Pruszków – Olimpia Elbląg 0:2 (0:1)

Znicz Pruszków: Paweł Pazdan – Marcin Bochenek, Igor Biedrzycki, Arkadiusz Jędrych, Kamil Tomas – Michał Chrabąszcz (’79 Mariusz Zawodziński), Michał Kucharski, Maciej Machalski (’73 Patryk Kubicki), Bartosz Niksiński (’83 Maks Banaszewski), Michał Zapaśnik – Adrian Paluchowski (’83 Artur Januszewski).

Olimpia Elbląg: 1. Aleksei Rogachev – 2. Tomasz Lewandowski, 4. Vitali Nadzijewski, 5. Oleg Ichim, 6. Anton Kolosov – 7. Kiryl Radushko (’79 Tomasz Sedlewski), 8. Piotr Skokowski (’90 Jakub Wojtkiewicz), 11. Michał Ressel, 13. Rafał Pietrewicz, 19.Łukasz Molga (’58 Kamil Kopycki) – 27. Kamil Graczyk.