Niskie ligi wystartowały

Piłka Nożna

Weekend pełen piłkarskich emocji za nami. Zawodnicy drużyn z niskich lig mają pierwszą kolejkę rundy wiosennej za sobą. Jak im poszło? Sprawdzamy.

Na czwartoligowych murawach było gorąco. W grupie południowej Mszczonowianka Mszczonów wiosnę zaczęła z przytupem. Przed własną publicznością pokonała Olimpię Warszawa 4:0. Emocji nie zabrakło również w spotkaniu UKS Łady – KS Raszyn. Obu zespołom zależało na zdobyciu cennych punktów, o czym świadczy wynik. Lepszy okazał się KS Raszyn, który pokonał zespół z Ład 3:2. Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie Sparty Jazgarzew i Błonianki Błonie. Po punkcie zarobiły również zespoły Znicza II Pruszków i Hutnika Warszawa. Ich starcie zakończyło się wynikiem 1:1. Z zimowego snu nie obudzili się jeszcze zawodnicy Żyrardowianki Żyrardów, którzy ulegli drużynie KS Warka 0:2.

W grupie północnej bez rewelacji. Ożarowianka Ożarów Mazowiecki na wyjeździe zremisowała z Mławianką Mława 0:0.

Zaciekłych potyczek nie zabrakło natomiast w okręgówce. W „derbach” regionu Naprzód Brwinów zremisował z drugim zespołem Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Po 90. minutach zaciekłej gry spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2. Z bramek mogli cieszyć się również kibice pozostałych zespołów z naszej okolicy. LKS Chlebnia pokonała SEMP Ursynów 4:2. Milan Milanówek rozgromił Perłę Złotokłos aż 4:0. A po zaciekłym boju na murawie Naprzód Stare Babice wyszarpał trzy punkty drużynie KS Teresin (3:2).

Ciekawy początek ma za sobą również A klasa. W grupie Warszawa III GLKS Nadarzyn zdeklasował KS II Raszyn. Nadarzynianie wygrali 5:0. Z podobnym hukiem wiosenną rundę rozpoczął AMT Nowa Wieś, który wygrał 3:0 z Turem Jaktorów. Drugi zespół Perły II Złotokłos zarobił oczko. Podobnie jak rywal piłkarzy ze Złotokłosu Sparta II Jazgarzew. Spotkanie obu drużyn zakończyło się wynikiem 2:2. Kiepski start zaliczył Piast Piastów. Z wyjazdowych wojaży, mimo starań, wrócił bez punktów. UKS Siekierki – Piast Piastów 2:1

W grupie Warszawa IV trzy punkty na swoje konto zapisała Błonianka II Błonie, która pokonała Ożarowiankę II Ożarów Mazowiecki 2:0. Ze zwycięstwa cieszyć mogą się również zawodnicy Mszczonowianki II Mszczonów, który okazali się lepsi od drużyny Ryś Laski (4:2). Pozostałe kluby z naszego regionu po weekendowych zmaganiach mogą na swoje konto dopisać po punkcie. Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie LKS II Chlebnia – Orzeł Kampinos. Natomiast 1:1 to wynik jaki widniał na tablicy po zakończeniu spotkania FC Płochocin – UKS GOSiR Stare Babice. Sześć bramek oglądali kibice Passovi Pass i Piasta Feliksów. Wynik ich starcia to 3:3.

A co w B klasie? Tu na emocje trzeba jeszcze poczekać. Start wiosennej rundy przesunięto na kwiecień.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.