Nadarzynianki zdobyły Chełmno

Tenis Stołowy

Tenisistki GLKS-u Wanzl Scania Nadarzyn w imponującym stylu rozpoczęły sezon. Cztery zwycięstwa mówią same za siebie.

W czwartej serii spotkań Ekstraklasy kobiet w tenisie stołowym zawodniczki z Nadarzyna pojechały do Chełmna. Wydawało się, że będzie to wyjazd łatwy i przyjemny. Luks Agro-Sieć źle rozpoczął sezon. Trzy porażki i zaledwie jeden wygrany set nie wystawiały najlepszego świadectwa gospodyniom.

GLKS był zdecydowanym faworytem spotkania, ale okazało się, że o punkty musi bić się praktycznie do ostatniej piłki. Luks Agro-Sieć wysoko zawiesił poprzeczkę nadarzyniankom. Katarzyna Nowocin wygrała pierwszego seta z Pauliną Krzysiek, ale następnie zawodniczka GLKS-u zwyciężyła w dwóch kolejnych odsłonach. Wydawało się, że wszystko jest po kontrolą. Jednak Nowocin była nieustępliwa i wyszarpała zwycięstwo.

Dobrą robotę wykonała Klaudia Kusińska. Zawodniczka z Nadarzyna praktycznie rozbiła Agatę Szczukę. Dwa pierwsze sety pewnie wygrała – do 5 i 4, ale trzecia partia to emocje na najwyższym poziomie. Obie tenisistki ambitnie walczyły, żadna nie zamierzała odpuścić, co zaowocowało wysokim wynikiem – 18:16 dla Kusińskiej.

Anika Kocoń zdobyła zaledwie pięć punktów w pierwszym secie starcia z Aleksandrą Dąbrowską, ale w kolejnych odsłonach dominowała zawodniczka z Chełmna. Gospodynie po raz kolejny wyszły na prowadzenie. Sytuację musiała ratować Kusińska. Tym razem Nowocin musiała przełknąć gorycz porażki. Kusińska wygrała pewnie 3:0.

O wyniku spotkania miało decydować starcie Agaty Szczuki oraz Pauliny Krzysiek, a więc zawodniczek, które swoje wcześniejsze starcia przegrały. Tenisistka z Nadarzyna lepiej rozpoczęła rywalizację i robiła wszystko, aby odnieść szybkie i przekonujące zwycięstwo. Krzysiek wygrała dwa sety, ale w trzecim przebudziła się Szczuka. Zawodniczka Luks Agro-Sieć doprowadziła do remisu. Emocje w tym spotkaniu były do samego końca. W decydującym momencie Krzysiek pokazała klasę i zwyciężyła do 5. GLKS wygrał czwarte spotkanie w sezonie. Po ciężkim boju Nadarzyn okazał się lepszy od skazywanej na sromotną porażkę drużyny z Chełmna.

Luks Agro-Sieć Chełmno – GLKS Wanzl Scania Nadarzyn 2:3

Katarzyna Nowocin – Paulina Krzysiek 3:2 (11:9, 8:11, 7:11, 11:9, 11:9)
Agata Szczuka – Klaudia Kusińska 0:3 (5:11, 4:11, 16:18)
Anika Kocoń – Aleksandra Dąbrowska 3:1 (5:11, 11:9, 11:8, 13:11)
Katarzyna Nowocin – Klaudia Kusińska 0:3 (9:11, 3:11, 8:11)
Agata Szczuka – Paulina Krzysiek 2:3 (6:11, 8:11, 11:8, 11:6, 5:11)