Młodzi grodziszczanie z medalami

Sporty Walki

Zawodnicy Grodziskiego Klubu Szermierczego zaprezentowali się podczas Otwartych Mistrzostw Warszawy i Mazowsza. Pozostawili po sobie dobre wrażenie i przywieźli do Grodziska Mazowieckiego kilka medali.

Szermierka jest sportem, który wymaga niezwykłej precyzji i cierpliwości. Od 1896 roku jest dyscypliną olimpijską i była rozgrywana na wszystkich igrzyskach. Nasi zawodnicy sięgali po medale na najważniejszych sportowych imprezach. W 2008 roku w Pekinie podczas Igrzysk Olimpijskich biało-czerwoni wywalczyli srebro drużynowo w szpadzie, cztery lata wcześniej we florecie brąz wywalczyła Sylwia Gruchała.

Czy ich następcami będą młodzi szermierze z Grodziska? Już sięgają po medale i bardzo dobrze prezentują się na tle swoich rówieśników. Na Otwartych Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza zawodnicy Grodziskiego Klubu Szermierczego wywalczyli trzy medale. To pierwszy tak znaczący sukces w historii zespołu.

W kategorii dzieci po złoty medal sięgnęła Maja Karlicka, która rywalizowała wśród dziewczynek z rocznika 2005 i młodszych. Wśród młodzików na najniższym stopniu podium uplasowali się Julia Szlaga i Jan Engel.