Młode łyżwiarki rozwijają skrzydła

Łyżwiarstwo Szybkie

Łyżwiarki UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki błysnęły formą podczas Ogólnopolskich Zawodów Dzieci w Zakopanem. Prawdziwą klasę pokazała Marta Dobrowolska, która wygrała zmagania w kategorii 15 latek.

Mistrzowie sportu nie rodzą się jak grzyby po deszczu. Talent nie jest gwarantem sukcesu, konieczna jest ciężka i wytężona praca. W grodziskim klubie UKS Sparta widać owoce wysiłku Sławomira Chmury, wybitnego łyżwiarza i olimpijczyka. Najlepszym tego dowodem są wyniki odniesione przez jego podopiecznych podczas Ogólnopolskich Zawodów Dzieci w Zakopanem, które odbyły się w trzeci weekend grudnia.

W stolicy polskich Tatr ze zwycięstwa w kategorii 15-latek na 500 metrów cieszyła się Marta Dobrowolska, która uzyskała pierwszą klasę sportową. Czwarta była Barbara Smolińska z trzecią klasą sportową. – Wyniki osiągnięte w Zakopanem są naszym sporym sukcesem. Dziewczyny zaliczyły bardzo dobre występy. Klasa sportowa wyznacza poziom i upoważnia do startów w określonych imprezach – mówi nam Sławomir Chmura, trener UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki.

Dobrowolska zrobiła ogromny postęp. Chmura liczy, że niebawem będzie mogła sprawdzić się w międzynarodowych startach. Tak samo jak Maria Dobosz, która w Zakopanem wygrała w kategorii 13-latek. – Przygotowujemy Martę na mistrzostwa Polski młodzików i wierzymy w jej zwycięstwo, które będzie przepustką do lutowych mistrzostw Europy w Holandii. Z kolei Marysia Dobosz poszła do szkoły sportowej i stale się rozwija. Teraz celem są Ogólnopolskie Zawody Dzieci w Sanoku i awans na mistrzostwa Europy – zdradza trener UKS Sparta.

Warto wspomnieć, że w Zakopanem 2. miejsce w kategorii 12-latek zajęła Amelia Steć. – Ciągle idzie do przodu i to nas cieszy – podkreśla Chmura.

Cieszy, że zawodniczki grodziskiego klubu rywalizują jak równy z równy z łyżwiarkami, które mają zdecydowanie lepsze warunki do treningów. – Jeździmy na tory na Stegnach. Często musimy kombinować, żeby wszystko wypaliło. Nie raz zdarza się, że zawodnicy przesuwają swoje obowiązki. Ich wyniki to efekt ciężkiej pracy i ogromnego zacięcia – podaje Chmura.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.