Mistrzyni Polski z Pruszkowa

Pływanie

Julia Koluch, zawodniczka klubu pływackiego Kapry Armexim Pruszków, została Mistrzynią Polski na dystansie 50 m stylem grzbietowym podczas Mistrzostw Polski Juniorów 15-letnich w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Zawody odbyły się w dniach 6-8 marca. Pływaczka z Pruszkowa była bardzo blisko pobicia rekordu Polski. W finałowym wyścigu „grzbietem” na 50 m. osiągnęła czas zaledwie o szesnaście setnych sekundy gorszy od najlepszego wyniku w kraju. Dystans 50 m. przepłynęła w ciągu 28,84 s. Drugie miejsce zajęła Andżelika Łyczek z Płetwala Mława (29.49 s), a trzecie Karolina Smyłek ze Skarpy Lublin (29.62 s). Barierę trzydziestu sekund udało się złamać również Weronice Góreckiej z Juvenii Wrocław (29.73 s).  

To jednak nie koniec sukcesów Julki Koluch. Na tych samych zawodach zdobyła ona srebrny medal na 200 m stylem grzbietowym oraz srebro na 100 m stylem grzbietowym. Julia dołożyła również dwa czwarte miejsca na 50 m stylem dowolnym oraz 100 m stylem grzbietowym. Zawodniczkę, która jest uczennicą gimnazjum numer 4 w Pruszkowie, trenuje Łukasz Borkowski.

9 miejsce na Mistrzostwach Polski w Ostrowcu „wypływała” Weronika Kacprzycka na 50 m stylem motylkowym. Zawodniczka na co dzień trenuje pod okiem trenera Piotra Golika.

Natomiast rewelacyjnie na Mistrzostwach Polski Juniorów 14 letnich w Olsztynie spisała się Wiktoria Wojtanek. Podopieczna trenera Golika zakwalifikowała się do finału "A" na 400 m stylem zmiennym uzyskując ostatecznie 9 miejsce.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.