Melbourne: Bujko z Pruszkowa 3. w wyścigu punktowym

Region

Łukasz Bujko (PTC Pruszków) zajął doskonałe 3. miejsce w wyścigu punktowym podczas drugiej edycji torowego Pucharu Świata, który od czwartku rozgrywany jest w australijskim Melbourne.

To kolejny świetny występ Polaka w tej konkurencji po 4. pozycji w Manchesterze.

Wygrał Australijczyk Cameron Meyer (33 pkt.), który zwycięstwo zapewnił sobie mijając metę wyścigu na trzeciej pozycji. Tyle samo punktów zgromadził drugi zawodnik – Ioannis Tamouridis z Grecji. Trzeci Bujko uzbierał 28 oczek.

W zawodach udział wzięło 20 kolarzy. Jeden nie ukończył rywalizacji.

Bujko w klasyfikacji generalnej PŚ plasuje się obecnie na 2. miejscu. Wyprzedza go tylko Brytyjczyk Chris Newton.

W indywidualnej rywalizacji na dochodzenie, dobre 9. miejsce zajął Paweł Brylowski. Tym samym zdobył swoje pierwsze punkty do klasyfikacji Pucharu Świata, gdzie po drugiej edycji zajmuje 16. miejsce.