Łyżwiarze kończą sezon

Łyżwiarstwo Szybkie

W najbliższy weekend na warszawskich Stegnach po raz ostatni w tym sezonie wystartują zawodnicy z grodziskiego klubu UKS Sparta. Udział w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży ma być ukoronowaniem udanych występów młodych łyżwiarzy.

Dobiegający końca sezon zimowy był dla zawodników sekcji wrotkarsko-łyżwiarskiej UKS Sparta debiutanckim. I był to bardzo udany początek walki o trofea. W ogólnopolskich zawodach młodzieży w klasyfikacji generalnej dziewcząt w wieku 11 lat zwyciężyła grodziska zawodniczka Maria Dobosz.

W turnieju rozegranym na początku marca w Sanoku sukcesy odnotowali także Barbara Smolińska (trzecie miejsce na dystansie 500 m) oraz Łukasz Błaszczak (szóste miejsce w wieloboju). Barwy UKS Sparta reprezentowali także Marta Dobrowolska, Amelia Steć, Maja Jarocka, Magdalena Kula, Marta Dobosz, Martyna Osial, Mateusz, Weronika i Karolina Godlewscy, Zofia Hampel i Dominika Białas.

Trenerem drużyny jest Sławomir Chmura, olimpijczyk z Vancouver, który zakończył już karierę zawodniczą. W jego ocenie w najmłodszych łyżwiarzach z Grodziska tkwi bardzo duży potencjał. – To był nasz pierwszy sezon startowy, a już udało nam się odnieść sukcesy – mówi trener Chmura.

Łyżwiarstwo szybkie i wrotkarstwo pod okiem Sławomira Chmury trenuje w Grodzisku 50 młodych zawodników w dwóch grupach: poczatkującej i zaawansowanej. To głównie młodzież z klas szkoły podstawowej, ale wśród nich jest także zaledwie 5-letnia zawodniczka.

Skąd tak duże zainteresowanie tą dyscyplina sportu? – W Grodzisku niemal wszędzie w parkach można jeździć na rolkach, a stąd już bardzo blisko do łyżwiarstwa – mówi trener Chmura. Jak dodaje, aby rozpocząć treningi w UKS Sparta wystarczą dobre chęci, rolki i kask. Do drużyny można dołączyć w dowolnym momencie.

Zakończenie sezonu zimowego nie oznacza, że łyżwiarze spoczną na laurach. Przed nimi dwa tygodnie odpoczynku, a potem rozpoczęcie treningów wrotkarskich i przygotowania do zawodów Czech Open, które odbędą się w połowie kwietnia oraz mistrzostw Polski.

Najpierw jednak zakończenie sezonu zimowego. Zawody na warszawskich Stegnach odbędą się w najbliższy weekend (7 i 8 marca). Wstęp na trybuny jest bezpłatny.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.