LM tenisistów stołowych – Bogoria – Cajagranada 3:1

Tenisiści stołowi Bogorii Grodzisk Mazowiecki pokonali hiszpańskizespół CTM Cajagranada 3:1 w ostatniej, szóstej kolejce Ligi Mistrzów. W grupie A mistrzowie Polski zajęli trzecie miejsce i nie awansowali do ćwierćfinału. Podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego kontynuować będą przygodę z europejskimi rozgrywkami w Pucharze ETTU.

Stawką piątkowego spotkania była trzecia pozycja i możliwość gry w 1/4 finału Pucharu ETTU. Podobnie sytuacja wygląda w piłkarskiej Lidze Mistrzów, gdzie zespoły z trzecich lokat grają później w niższej rangą Lidze Europejskiej (dawny Puchar UEFA).

Przeciwko Cajagranadzie świetnie spisał się reprezentant Hongkongu Cheung Yuk, który zdobył dwa punkty, czy zrewanżował się za porażkę w pierwszym meczu 47-letniemu defensorowi He Zhi Wenowi (3:2 w setach). Trzeci punkt dołożył Wang Zeng Yi.

W innym piątkowym meczu w grupie A broniąca tytułu Borussia Duesseldorf, w składzie bez swej gwiazdy – Timo Bolla, wygrała z francuskim Hennebont 3:0. Punkty: Christian Suess, Seyia Kishikawa, Trinko Keen.

Drugim polskim akcentem w ostatniej serii gier LM był występ grającego trenera San Sebastian, 47-letniego Jarosława Łowickiego. Z Niemcem Torbenem Wosikiem przegrał gładko 0:3 w setach, a jego ekipa uległa francuskiemu Angers 0:3 i pożegnała się z Champions League. Wyniki:

Grupa A – 6. kolejka

Bogoria Grodzisk Maz. – CTM Cajagranada 3:1 Cheung Yuk – Ołeksandr Diducz 3:0 (11:5, 11:4, 11:9) Daniel Górak – He Zhi Wen 1:3 (6:11, 11:5, 6:11, 3:11) Wang Zeng Yi – Victor Sanchez-Molina 3:0 (12:10, 11:4, 24:22) Cheung Yuk – He Zhi Wen 3:2 (7:11, 11:4, 9:11, 11:9, 13:11)

Borussia Duesseldorf – Hennnebont 3:0

1. Borussia 6 0 18-6 12 pkt awans do ćwierćfinału 2. Hennebont 3 3 11-12 9 awans do ćwierćfinału 3. Bogoria 2 4 11-14 8 4. Cajagranada 1 5 8-16 7