Liderki gorsze od wicemistrzyń Polski

Na niezwykle wymagającego rywala w pierwszej kolejce Polskiej Ligi Koszykówki Kobiet trafiły koszykarki Matizolu Lidera Pruszków. Podopieczne Adama Prabuckiego niestety przegrały na wyjeździe z wicemistrzem Polski CCC Polkowice 57:70.

To był czwarty mecz Matizolu Lidera w Polkowicach. W poprzednich trzech zdecydowanie lepsze były rywalki, które i tym razem były zdecydowanym faworytem. CCC marzy bowiem o odebraniu mistrzostwa Polski Wiśle Can-Pack Kraków, a w rozgrywkach Euroligi ponownie chce wyjść z grupy.

Z siły polkowiczanek doskonale zdawano sobie sprawę w Pruszkowie, ale mimo to zespół po cichu liczył na sprawienie dużej niespodzianki. Drużynie Matizolu Lidera co prawda nie udało się wywalczyć kompletu punktów na wyjeździe, ale zespół Adama Prabuckiego pokazał się na boisku z jak najlepszej strony.

Po pierwszej kwarcie był remis, głównie za sprawą agresywnej gry naszych koszykarek, często na pograniczu faulu. Ofiarność po obu stronach boiska dała nawet Liderowi prowadzenie 25:24, które mocno zmobilizowało rywalki. Do tego nasze dziewczyny popełnili trzy proste straty w trzech kolejnych akcjach, a miejscowe potrafiły zamienić je na punkty. Z tego powodu przewaga rywalek urosła szybko do trzynastu punktów, co postawiło przyjezdne w trudnej sytuacji. – Szkoda tych błędów, bo przez piętnaście pierwszych minut graliśmy bardzo dobrze. Nasza wygrana w Polkowicach, byłaby jak los na loterii, ale nie oznacza to jednak, że do meczu przystąpiłyśmy bez wiary w końcowy sukces – tłumaczyła Anna Pietrzak, która w CCC grała przez trzy lata swojej kariery.

Matizol Lider po przerwie próbował odrabiać straty i był nawet bliski doprowadzenia do remisu. Dzięki dobrej postawie na początku czwartej kwarty pruszkowianki przegrywały tylko 55:61, ale wówczas za trzy trafiła reprezentantka Hiszpanii Laia Palau. Niezwykle doświadczona rozgrywająca uzyskała w całym spotkaniu 10 punktów, a do tego miała 7 asyst i 6 przechwytów. To głownie dzięki niej CCC zdołało w niedzielę pokonać Lidera.

CCC Polkowice – Matizol Lider Pruszków 70:57 (16:16, 26:13, 17:16, 11:12)

CCC: Berezhynska 15, Leciejewska 14, Palau 10, Snell 9, Musina 8, Majewska 8, Owczarzak 6, Mistygacz 0, Puss 0.

Lider: Bennett 17, Colson 11, Buford 7, Jujka 6, Kaczmarczyk 6, Grabowska 4, Rozwadowska 3, Pietrzak 3, Głocka 0, Antczak 0.