Liderki pokonują ekipę z Gdańska

W niedzielne popołudnie koszykarki Panattoni Europe Lider Pruszków pokonały na własnym parkiecie Golden Tulip Politechnika Gdańska II 72:42.

W pruszkowskiej hali znicz Liderki podejmowały notowane na ósmym miejscu w tabeli rywalki z Golden Tulip Politechnika Gdańska II. Gospodynie od początku dyktowały warunki. Wystarczy powiedzieć, że pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 24 do… 4 dla Liderek. Po tym ciosie przeciwniczki nie podniosły się już do końca spotkania, choć trudno odmówić im sportowej postawy. Po zakończeniu drugiej kwarty tablica wyników pokazała 37 do 18 dla zawodniczek z Pruszkowa.

W trzeciej kwarcie Liderki nadal powiększały swoją przewagę. Po tej części meczu wynik brzmiał już jak wyrok dla koszykarek z Gdańska: 51 do 29. W ostatniej kwarcie Liderki grały już pewne zwycięstwa.

Zespół Panattoni ma już zagwarantowane przynajmniej drugie miejsce w grupie A 1 Ligi Kobiet, notując 16 zwycięstw i trzy porażki.