Liderki niepokonane

Pruszkowskie koszykarki świętują kolejny triumf. Podopieczne Jacka Rybczyńskiego zdeklasowały rywalki ze stolicy.

W sobotę Liderki na własnym parkiecie podejmowały zespół SKS 12 Warszawa. Stołeczna drużyna znajduje się na szóstej pozycji w grupie B. Wydawać by się mogło, że dla koszykarek z Pruszkowa starcie z rywalkami będzie tylko spokojnym spacerkiem. Tymczasem warszawianki od pierwszych minut spotkania dotrzymywały kroku Liderkom. Choć pierwsza kwarta zakończyła się zwycięstwem pruszkowianek, to ich gra pozostawiała wiele do życzenia.

Kolejne kwarty to już pokazowa gra pruszkowianek. Wyniki 18:8 i 20:4 pozwoliły trenerowi na wysłanie na parkiet juniorek. Świetna celnością wykazała się Natalia Parasol, która do wyniku liderek dołożyła 10 oczek. Ostatecznie pruszkowianki na własnym parkiecie pokonały drużynę SKS 12 Warszawa 77:37.

Dla podopiecznych Jacka Rybczyńskiego był to już ósmy zwycięski mecz. Ich kolejnym rywalem będzie zespół MKK Siedlce.

LIDER 77:37 SKS 12 Warszawa
(20:13, 18:8, 20:4, 19:12)

LIDER: Klaudia Babecka 16, Katarzyna Miłobędzka 13, Kamila Petryka 10, Natalia Prasol 10, Katarzyna Agnieszczak 9, Jolanta Nowocin 8, Anna Karasek 6, Agata Bobrowska 2, Daria Doga 2, Maja Stachura 1, Anna Mierzejewska 0.
SKS 12: Katarzyna Szyller 10, Klaudia Gołębiewska 8, Agnieszka Kiełpińska 8, Martyna Machnik 4, Sylwia Kalinowska 3, Kinga Milcarz 2, Aleksandra Rawska 2, Patrycja Górska 0, Barbara Grzywacz 0, Anna Orzechowska 0, Monika Waszkiewicz 0.