Koszykówka: wyniki z weekendu

MKS Pruszków wygrywa z Politechniką Gdańską 81:58. Niestety Elektrobud-Investment ZB Pruszków ponosi porażkę w meczu z Rawlplug Sokół Łańcut...

Zespół MKS Pruszków zagrał kolejny świetny mecz. Mimo że w pierwszej połowie nieco lepiej prezentowały się zawodniczki Politechniki (prowadziły nawet 13 punktami), to później MKS wziął się do roboty i zdominował rozgrywkę.

– Dwie odsłony miał mecz 1 Ligi Kobiet w Hali Znicz. W pierwszej połowie lepiej prezentowały się wzmocnione zawodniczkami pierwszego zespołu rezerwy Politechniki. Grały agresywnie, trafiały za 3 punkty. W końcówce drugiej kwarty nasze zawodniczki „przycisnęły”, robiąc „run” 13-1 i schodząc na przerwę z tylko jednym punktem straty (38:39). Od połowy trzeciej kwarty dominował już MKS, dzięki mocnej obronie i skuteczności w ataku systematycznie powiększał przewagę – czytamy na stronie facebookowej klubu.

MKS Pruszków: Magdalena Parysek-Bochniak 22, Szumełda-Krzycka 17, Marciniak 14, Wawrzyniak 8, Grygiel 6, Kuczyńska 5, Bieniek 4, Szyller 4, Zaborska 1.
Politechnika Gdańska: Niedźwiecka 14, Bujniak 11, Duszkiewicz 11, Haryńska 10, Ostrowska 8, Strzelczyk 4, Stawicka 0, Mohamed 0, Ławicka 0, Zmierzak 0.

Mniej szczęścia w miniony weekend miał Elektrobud-Investment ZB Pruszków. Przegrał z zespołem Rawlplug Sokół Łańcut 60:81, który zdominował ich od samego początku. Znicz Basket tylko na chwilę „zbił” różnicę do 10 punktów (w trzeciej kwarcie). Jednak drugi zespół szybko „odjechał”. Dla Rawlplug Sokół to pierwsza wygrana po dwóch porażkach z rzędu.

Elektrobud-Investment ZB: Sobczak 16, Janik 10, Jankowski 10, Szczypiński 8, Szwed 4, Dalkowski 3, Kierlewicz 3, Nieporęcki 3, Stawiak 3.
Rawlplug Sokół Łańcut: Konopatzki 19, Ciechociński 11, Karolak 11, Klima 11, Czerwonka 9, Wieloch 9, Zaguła 9, Szymański 2, Inglot 0, Noga 0.