Kolejny krok do tytułu

Bogoria Grodzisk Mazowiecki triumfowała w hicie 7. kolejki Superligi z ZKS-em Drzonków 3:1. Wygraną grodziszczanom zapewnił duet Oh Sang Eun/Robert Floras.

– Każdy mecz jest dla nas bardzo istotny i do każdego podchodzimy w pełni skoncentrowani. Cieszę się, że mimo chwil słabości Oh potrafił dzisiaj zdobyć dwa punkty. Wygrana Roberta to efekt jego systematycznego treningu wszystkich elementów tenisa stołowego. Przed nami dużo gier i musimy być do nich maksymalnie gotowi – powiedział po meczu trener Bogorii Tomasz Redzimski.

Pingpongowy spektakl w grodziskiej hali sportowej rozpoczęli debiutujący w Superlidze Oh Sang Eun i Daniel Bąk. Zawodnik gości, bez kompleksów grający z 13. rakietą światowego rankingu, w secie otwarcia prowadził już 7-3 i 9-6, lecz Oh nie pozwolił sobie na porażkę, zdobywając pięc akcji z rzędu. W drugiej partii Bąk osiągnął cel, wyrównując stan pojedynku na 1:1. W kolejnych grach przewaga Koreańczyka stała się już na tyle wystarczająca, by sięgnąć po triumf w całym meczu 3:1.
Autorem szóstej wygranej w lidze na sześć rozegranych spotkań stał się Robert Floras. „Florek” problemy z Leiem Yi miał tylko w pierwszym, wygranym 12-10 secie. W drugiej i trzeciej odsłonie dominacja 19-latka nie podlegała już dyskusji i najmłodsza rakieta Bogorii wyprowadziła zespół na prowadzenie 2:0.

Obiecujący początek zaserwował licznej grupie fanów Bogorii Daniel Górak. Mistrz Polski z 2010 roku wygrał pierwszego seta z 11-krotnym złotym medalistą IMP Lucjanem Błaszczykiem 11-8. Jednak gwiazda gości, tym razem grająca na „trójce”, na więcej pingpongiście z Grodziska nie pozwoliła. W kolejnych grach Błaszczyk oddał Górakowi łącznie 15 punktów i zwyciężył w meczu 3:1.

O losach rywalizacji lidera z wiceliderem Superligi przesądził pojedynek Azjatów. Ostatecznie Koreańczyk triumfował 3:1, choć Chińczyk pokazał odważny i ofensywny tenis stołowy, nieraz zaskakując grodziskiego zawodnika efektownym i skutecznym zagraniem.

Po sześciu rozegranych meczach Bogoria z dorobkiem 17 punktów pewnie prowadzi w tabeli Superligi. Na drugie miejsce awansowała rzeszowska Politechnika (12 pkt), a trzeci jest zespół z Drzonkowa (11 pkt). Za tydzień grodziszczanie zmierzą się w Gorzowie Wielkopolskim z miejscową GKS Gorzovią.

KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki – ZKS Drzonków 3:1
Oh Sang Eun – Daniel Bąk 3:1 (11-9, 10-12, 11-5, 12-10)
Robert Floras – Lei Yi 3:0 (12-10, 11-7, 11-6)
Daniel Górak – Lucjan Błaszczyk 1:3 (11-8, 4-11, 8-11, 3-11)
Oh Sang Eun – Lei Yi 3:1 (11-9, 7-11, 13-11, 11-7)