Iga triumfuje w II rundzie French Open

Tenis

Francuskie korty są dla Igi Świątek bardzo pomyślne. W drugiej rundzie turnieju Roland Garros Polka pokonała 16. rakietę świata Qiang Wang.

Przed starciem Świątek – Wang trudno było jednoznacznie wskazać faworyta spotkania. Z jednej strony młodziutka tenisistka z Raszyna jest nieobliczalna, z drugiej Wang to doświadczona zawodniczka w dobrej formie. Okazuje się jednak, że w tym starciu wygrała młodość.

Już początek spotkania pokazał, że Iga jest w świetnej formie. Polska pewnie wygrała dwa pierwsze gemy. Następnie przyszło chwilowe załamanie. Liczne błędy i nerwy sprawiły, że Chinka Wang szybko doprowadziła do wyrównania. Na szczęście Iga szybko się otrząsnęła i przez kolejne gemy przeszła jak burza. Przy stanie 5:2 Polka praktycznie oddała rywalce całego gema. Przy wyniku 5:3 w ostatnim gemie Światek straciła dwie piłki. Przy stanie 30:30 Iga zaryzykowała i zaczęła odważniej grać. To przyniosło jej sukces i zwycięstwo w całym secie 6:3.

W kolejnej odsłonie spotkania Iga okazała się bezkonkurencyjna. Pewne zagrania, asy serwisowe, idealna zagrania forhendem – Świątek gra tak, jakby urodziła się na francuskich kortach. Wygrywa partię za partią, a jej rywalka niewiele ma do powiedzenia. Drugi set kończy się wynikiem 6:0 dla Świątek.

Iga Świątek – Qiang Wang 6:3, 6:0

Iga w starciu z Wang zagrała fenomenalnie. Warto tu podkreślić, że 16. Rakiecie świata oddała zaledwie trzy gemy, tyle samo co francuskiej juniorce w I. rundzie.

Rywalką Igi Świątek w kolejnej rundzie będzie zwyciężczyni starcia Daria Kasatkina – Monica Puig.