Iga triumfatorką turnieju Indian Wells

Tenis

Iga Świątek wygrała kalifornijski turniej WTA 1000 w Indian Wells. Co więcej Świątek wyrównała również osiągnięcie Agnieszki Radwańskiej i jest obecnie drugą rakietą świata!

Wszyscy spodziewali się niezwykle zaciętego spotkania finałowego. I nie ma się co dziwić bowiem Greczynka Maria Sakkari jest prawdziwą maszyną. Przed finałową rozgrywką Polka i Greczynka na korcie spotkały się cztery razy. Iga tylko raz wyszła zwycięsko z tych potyczek.

Pierwsze minuty spotkania tylko potwierdziły pierwsze przypuszczenia. Od początku obie tenisistki grały bardzo nerwowo. Spotkanie zaczęło się od serii przełamań. Dopiero przy stanie 2:2 Idze udało się obronić swój serwis. Światek rewelacyjnie grała również przy podaniu Sakkari. Greczynka dodatkowo dała jej „prezent” w postaci podwójnego błędu serwisowego. Iga prowadziła już dwoma gemami (4:2), jednak Sakkari się nie poddała i szybko dorowadziła do wyrównania. Dwa kolejne gemy padły łupem Świątek, która popełniała trochę mniej błędów i była sprytniejsza w wymianach. Sakkari obroniła dwie piłki setowe, ale przy trzeciej wpakowała bekhend w siatkę.

Pierwszy set zapowiadał, że mecz dla żadnej z tenisistek nie będzie łatwy i przyjemny. Początek partii dał wynik 1:1. Ale chwilę później to Świątek przejęła inicjatywę, której nie oddała już do końca spotkania.

Iga Świątek – Maria Sakkari 6:4, 6:1

Warto zaznaczyć, że triumf 20-letnia Igi Świątek w turnieju Indian Weels dał jej piąty tytuł w głównym cyklu, drugi największy po Rolandzie Garrosie 2020 (turniej w Kaliforni jest uznawany za nieformalnego piątego szlema). Polka została piątą w ostatnich 25 latach tenisistką, która odniosła pięć triumfów przed ukończeniem 21. roku życia. Dołączyła tym samym do Kim Clijsters, Sereny Williams, Venus Williams i Swietłany Kuzniecowej.