Iga Świątek w ćwierćfinale Indian Wells

Tenis

Iga Świątek wygrała w trzech setach z Niemką Angelique Kerber 4:6, 6:2, 6:3. W meczu o półfinał Polka zmierzy się z Amerykanką Madison Keys.

Świątek w amerykańskim turnieju rozstawiona jest z numerem trzecim. Turniej w Indian Wells nieformalnie uznawany jest za piąty „Wielki Szlem”.

W ćwierćfinale Świątek po niezwykle zaciętym spotkaniu pokonała Niemkę Angelique Kerber 4:6, 6:2, 6:3. W pierwszym secie Polka miała dość duże problemy z rywalką. W drugim dała prawdziwy popis umiejętności, a w trzecim potwierdziła już swoją klasę, wychodząc ze stanu 2:3 na 6:3

Dzięki tej wygranej awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA w Indian Wells.Świątek zmierzy się w nim z Madison Keys. 27-letnia Amerykanka jest półfinalistką tegorocznego Australian Open, a w minionych latach jeszcze dwukrotnie awansowała do najlepszej czwórki turniejów wielkoszlemowych.

Mecz Świątek – Keys już w nocy ze środy na czwartek. Spotkanie Polki zostało zaplanowane jako czwarte na głównym korcie. Mecz rozpocznie się o godzinie 2:00 czasu polskiego.