Halep za mocna dla Igi

Tenis

Iga Świątek musiała pożegnać się z turniejem Roland Garros. W starciu 1/8 finału nie dała rady pokonać trzeciej rakiety świata Simony Halep.

Zaledwie 45 minut potrzebowała Simona Halep, by pokonać Igę Świątek. Broniąca tytułu Ruminka przez całe spotkanie przeszła jak burza. W zaledwie 14. minut wyszła na prowadzenie 0:5. Iga nawiązała jeszcze walkę, ale całego seta przegrała 1:6.

Liczne błędy, zdenerwowanie i brak wiary w możliwość odwrócenia losów meczu sprawiły, że Iga w kolejnej odsłonie spotkania nie była w stanie nawiązać walki z Rumunką. Halep do spotkania podeszła bardzo poważnie. Grała pewnie i dokładnie. W drugim secie nie dała dojść Polce „do głosu”

Iga Świątek – Simona Halep 1:6, 0:6.

Mimo przegranej Polka odebrała cenną lekcję. Iga nigdy nie grała z rywalką tej klasy. Przegrać z trzecia rakietą świata to nie wstyd. Świątek mogła przekonać się jak wiele pracy czeka ją w zawodowej karierze, która dopiero się rozpoczyna.

Debiutująca w tym sezonie Świątek i tak w turnieju poradziła sobie bardzo dobrze. Zarobiła 243 tys. Euro i zyskała 180 punktów do rankingu, gdzie ze 104. miejsca awansuje na 63. pozycję

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Halep za mocna dla Igi”

  1. lennox pisze:

    Co one z tymi sukienkami ? Strój obowiązkowy ?

  2. niunio gomez pisze:

    może gdyby nie wiedziała że gra z trzecią rakietą świata to by wygrała …
    W sporcie najgorzej jest zakładać coś przed meczem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły