Grodzisk pod znakiem szabli i szpady

Grodzisk Maz.

W dobie popularności piłki nożnej, tenisa, czy tenisa stołowego, inne dyscypliny również zasługują na uwagę. Choćby szermierka, w której grodziscy zawodnicy zdobywają wiele nagród.

Grodziski Klub Szermierczy działa od 2014 roku. Zawodnicy biorą udział w turniejach z cyklu Pucharu Polski, Warszawskiej Olimpiady Młodzieży, wydarzeniach rangi Mistrzowskiej.

Właśnie w Koninie w dniach 4-5 czerwca odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików. Tam można było spotkać sportowców z grodziskiego klubu. Jak sobie poradzili?

Jeśli chodzi o turniej indywidualny, to najlepiej poszło Oliwii Dwornik. Zajęła ona 3 miejsce. W kategorii mężczyzn dobrze poradził sobie Franciszek Kossut, który zajął 6 miejsce.

Drugi dzień turnieju to zmagania zespołowe. Na planszy pojawiły się 3 składy. Męska drużyna – Franciszek Kossut, Daniel Golubev, Ignacy Banasiak i Jeremi Wojtalik) – zajęła 4. miejsce. W walce o medal przeszkodziła im UKS Szabla Ząbki. Dziewczęta – Oliwia Dwornik, Agata Żółtowska, Hanna Żuławska i Anna Rusak – zajęły dobre, 8 miejsce.

Wszyscy dzielnie walczyli, zdobywając trafienia i doświadczenie. Gratulujemy i czekamy na kolejne wyróżnienia.