Gorzka lekcja Polskiego Cukru

Pruszków

Po niespodziewanym zwycięstwie nad trzecim zespołem pierwszej ligi Polfarmeksem Kutno przyszedł czas na porażkę. Koszykarze Znicza Basket ulegli na wyjeździe najbogatszej drużynie zaplecza ekstraklasy Polskiemu Cukrowi SIDEn Toruń 51:90 i nie zdołali poprawić swojej pozycji w tabeli.

To, co udało się w zeszłym tygodniu w Pruszkowie, tym razem nie było możliwe w Toruniu. Starcie z mocnym Polskim Cukrem SIDEn podopieczni Michała Spychały rozpoczęli bojaźliwie, słabo prezentując się zwłaszcza w obronie. Efektywni gospodarze wymuszali dużo fauli, do tego prezentowali dobrą skuteczność z dystansu. W efekcie prowadzili po pięciu minutach było 15:7, a każde kolejne przewinienie pruszkowian skutkowało rzutami wolnymi.

Gdy do nie najlepszej postawy w obronie doszła przeciętna skuteczność w ataku, było jasne, że bez dużej metamorfozy Znicz Basket tego meczu nie wygra. Tymczasem Polski Cukier grał nie tylko skutecznie (52 procent z gry do przerwy), lecz także bardzo zespołowo – zanotowali 18 asyst. To wszystko sprawiło, że po dwudziestu minutach gry Znicz Basket przegrywał 27:51 i miał niewielkie szanse na wypracowanie korzystnego rezultatu.

Niestety dla podopiecznych Michała Spychały, także po zmianie stron zawodnicy Polskiego Cukru prezentowali dobrą grę, błyskawicznie doprowadzili do trzydziestopunktowej przewagi. Taki wynik utrzymał się do końca.

Dla Grzegorza Malewskiego było to pierwsze spotkanie w drużynie Znicz Basket w tym sezonie. Po skrzydłowym pruszkowian było widać długą przerwę w treningach oraz nie najlepsze zgranie z zespołem. „Maleszczak” spędził na boisku sześć minut, w tym czasie nie trafił żadnego z czterech rzutów z gry oraz miał dwie straty.

Kolejnym rywalem Znicza Basket będzie w najbliższą sobotę Spójnia Stargard Szczeciński z Michałem Kwiatkowski i Adrianem Sulińskim w składzie.

Polski Cukier SIDEn Toruń – Znicz Basket Pruszków 90:51 (25:14, 26:13, 16:13, 23:11)

Punkty dla Znicza Basket: Wojtyński 11, Put 10 (2), Mieczkowski 8 (2), Linowski 8, Aleksandrowicz 7(1), Kulikowski 5, Janik 2, Fijałkowski 0, Malewski 0, Czosnowski 0.

Najwięcej dla Polskiego Cukru SIDEn: Jarecki 13 (1), Śmigielski 12, Barycz 12 (3), Wojdyła 12 (2).