GLKS uratował remis

GLKS Nadarzyn zremisował na wyjeździe z Jeziorkiem Iława 1:1. Bramkę na wagę punktu zdobył w 89.minucie Przemysław Sztybrych.

Piłkarze Tomasz Matuszewskiego jechali do Iławy, co najmniej po remis. Mimo braku pauzującego za kartki najlepszego strzelca, Piotra Bajery zawodnikom z Nadarzyna plan minimum udało się zrealizować.

W mecz lepiej weszli gospodarze, którzy na początku spotkania sprawiali wrażenie drużyny lepiej zorganizowanej. Dopiero po kilkunastu minutach do głosu doszli zawodnicy z Nadarzyna. Po ładnym podaniu Przemysława Grajka, w dogodnej sytuacji znalazł się Łukasz Zaniewski, ale jego strzał minimalnie minął bramkę Jezioraka.

W pierwszej połowie Jeziorak miał jeszcze dwie okazje do zdobycia bramki, ale Piotr Misztal tego dnia bronił bardzo pewnie.

Drugie 45 minut lepiej rozpoczęli goście. Piotr Charzewski przedarł się przez obronę Iławian, ale w ostatniej chwili jego strzał został zablokowany. Po chwili ładnym, ale niecelnym strzałem popisał się Łukasz Zaniewski.

W 80. minucie miejscowym udało się wyjść na prowadzenie. W zamieszaniu pod bramką Misztala najlepiej odnalazł się Ukrainiec Roman Kretow, który wpakował piłkę do siatki.

Piłkarze GLKS natychmiast rzucili się do odrabiania strat. Pokonać bramkarza gospodarzy próbowali Adam Bentkowski i po raz kolejny Zaniewski, ale obie próby były nieskuteczne. Dopiero na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry, gracze Matuszewskiego doprowadzili do wyrównania. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Adama Centkowskiego, Przemysław Sztybrych strzałem głową ustalił wynik spotkania.

GLKS Nadarzyn po tym spotkaniu zajmuje 10 miejsce w tabeli II ligi.

Jeziorak Iława – GLKS Nadarzyn 1:1 (0:0)

Jeziorak: Kręt – Zakierski, Kalkowski, Kowalski, Sulkowski – Wietecha, Skokowski (75 Kretow), Rybkiewicz (46 Kuśnierz), Sedlewski (88 Klein) – Figurski (53 Kuciński), Sobociński

GLKS: Misztal – Goliński, Sztybrych, Cegliński, Sala – Dynarek, Grajek, Charzewski (74 Rembiejewski), Wrzesiński (64 J. Wojtczak) – Zaniewski,