Futbolistki liczą na wsparcie

Grodzisk Maz.

Młode futbolistki z Grodziska udowadniają, że piłka nożna to nie tylko męski sport. Ich drużyna właśnie zajęła czwarte miejsce w Halowych Mistrzostwach Mazowsza w kategorii juniorek młodszych. Aby odnosić kolejne sukcesy klub potrzebuje jednak wsparcia finansowego.

Właściwie można mówić o trzecim miejscu w województwie, bo jak podkreśla trener Sławomir Domański, w pierwszej trójce znalazły się dwa składy wystawione przez jeden klub z warszawskiej Pragi. Bez względu na interpretację, żeńska drużyna futbolowa z Mazovii Grodzisk plasuje się w ścisłej czołówce kobiecej piłki w naszym regionie.

Klub nie zamierza spocząć na laurach. – W ciągu kilku lat chcemy awansować do drugiej ligi. Planujemy budowę zespołu, który w ciągu 3-4 lat będzie w stanie sięgać po kolejne sukcesy – zapewnia trener Mazovii. Jak dodaje, to plan możliwy do zrealizowania, choć niepozbawiony trudności. – To jest wciąż niedoceniana dyscyplina, a dziewczynki bardzo dobrze się w niej sprawdzają. Wystarczy, że będą mieć zapał i chęć uczenia się – podkreśla Domański.

Drzwi klubu są więc otwarte dla wszystkich chętnych młodych piłkarek. Problem jest tylko jeden: finanse. Drużyna otrzymała już obietnicę wsparcia ze strony władz Grodziska. Chodzi min. o przyznanie lokalu, w którym klub mógłby mieć stałą siedzibę. Na razie sytuacja jest daleka od ideału, bo np. dokumentacja Mazovii przechowywana jest w domach i samochodach rodziców zawodniczek. – Rodzice bardzo nam pomagają. Dzięki ich zaangażowaniu klub może funkcjonować – ocenia trener drużyny.

Mazovia poszukuje też sponsorów. – W zawodach startujemy co tydzień, a to oznacza koszty dojazdów, często dalekich. Do tego opłaty sędziowskie, konieczność zapewnienia opieki medycznej i strojów dla dziewczynek – wylicza Sławomir Domański.
Klub powstał trzy lata temu, obecnie gra w nim 40 zawodniczek w trzech grupach wiekowych. Wśród podopiecznych trenera Domańskiego znajdują się utalentowane piłkarki m.in. Justyna Cynowska, która wraz reprezentacją Mazowsza juniorek młodszych U-16 zdobyła tytuł Mistrza Polski i Monika Sowalska wicemistrzyni kraju z 2003 r. W sumie w barwach Mazovii występuje pięć reprezentantek kadry Mazowsza.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.