Fatalna końcówka Znicza

Piłka Nożna

Już byli w ogródku, już witali się z gąską – trzy punkty były na wyciągnięcie ręki. Jednak Znicz Pruszków wraca do domu z zerowym dorobkiem. W ostatnich minutach spotkania 2. kolejki I ligi zespół Wigier Suwałki odebrał zwycięstwo żółto-czerwonym.

Wydawało się, że droga powrotna z Suwałk będzie przyjemna dla podopiecznych Andrzeja Prawdy. Ostatni kwadrans spotkania z Wigrami na długo utkwi w pamięci zawodników Znicza.

Wszystko układało się niemalże idealnie. W pierwszej części spotkania Znicz czekał na swoją szansę i ta w końcu przyszła. Faul w polu karnym Wigier i sędzia wskazał na „wapno”. W 44. minucie wynik spotkania otworzył Aleksander Jagiełło. Gol do szatni to ogromny cios dla gospodarzy, którzy na drugą połowę wyszli z jednym celem: odrobić strat.

Piłkarze Wigier starali się, ale Znicz dobrze radził sobie w obronie. Kolejne minuty upływały i trzy punkty były coraz bliżej żółto-czerwonych. Jednak ostatni kwadrans to dramat Znicza. W 76. minucie za drugą żółtą kartę z boiska wyleciał Rafał Zembrowski. To cios dla drużyny, ale należało zewrzeć szeregi i mądrze bronić się. Podopieczni Prawdy realizowali plan, ale tylko do czasu. W końcu przez mur przebił się Kamil Adamek, który wyrównał w 88. minucie. Chwilę później szalę zwycięstwa na stronę gospodarzy przechylił Kamil Zapolnik.

Znicz Pruszków doznał drugiej porażki w sezonie. Szansa na przełamanie już 12 sierpnia u siebie z Chrobrym Głogów.

Wigry Suwałki – Znicz Pruszków 2:1 (1:1)
Adamek 88′, Zapolnik 90′ – Jagiełło 44’k

Wigry: Zoch – Bucholc (80′ Zapolnik), Wichtowski, Cverna, Bartkowski – Kądzior, Radecki (46′ Kozak), Augustyniak, Gąska, Wroński (66′ Kuku) – Adamek
Znicz: Misztal – Kucharski, Zembrowski, Mysiak, Zaborowski – Jagiełło (60′ Kopciński), Długołęcki, Bartoszewicz, Banaszewski, Stryjewski (53′ Basiuk) – Kita (90′ Janiszewski)

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.