Elektrobud zwycięża u siebie

W sobotni wieczór w pruszkowskiej hali Znicz drużyna Elektrobud-Investment Pruszków ZB podejmowała gości z Biofarm Basket Poznań. Mecz zakończył się zwycięstwem naszych koszykarzy 74:66.

W 18. kolejce zmagań 1. Ligi Mężczyzn zawodnicy z Pruszkowa zmierzyli się z drużyną z podobnym dorobkiem punktowym. Za korzyść ZB Pruszków przed spotkaniem przemawiał fakt, że koszykarze Elektrobudu rozegrali do tej pory o jeden mecz mniej niż goście. A dobra sportowa postawa w sobotnim starciu przyniosła oczekiwany efekt.

Pierwsza, bardzo zacięta kwarta zakończyła się wynikiem 26:20 dla Elektrobudu. Druga ćwiartka meczu to przebudzenie poznańskich zawodników i remis 32:32. W trzeciej kwarcie obie drużyny walczyły punkt za punkt, ostatecznie jednak lepsi o oczko byli koszykarze ZB. Tablica wyników w tym momencie meczu pokazała 52:51. W czwartej części meczu pruszkowski zespół wypracował sobie bezpieczną przewagę, a ostateczny bilans spotkania to 74:66.

Jeśli nie mogliście na żywo śledzić tego pojedynku, to mecz możecie obejrzeć w serwisie YouTube.