Elektrobud najlepszy w Mazovia Cup

Elektrobud-Investment ZB Pruszków wygrał turniej Mazovia Cup 2017. W finale zespół Marka Zapałowskiego pokonał SKK Siedlce 82:75.

Turniej rozegrany w miniony weekend w Siedlcach był ostatnim sprawdzianem przed zbliżającym się sezonem I ligi koszykówki dla zespołu Elektrobud-Investment ZB. Na początek pruszkowska ekipa spotkała się z Żubrami Białystok. Już w pierwszej kwarcie Elektrobud zaznaczył swoją przewagę i prowadził 21:10. Wraz z upływającymi minutami ekipa Marka Zapałowskiego powiększała przewagę. Przed ostatnią kwartą pruszkowianie prowadzili 68:36. W czwartej odsłonie byli nieco rozluźnieni i białostoczanie zmniejszyli straty – 79:56.

W finale Elektrobud spotkał się z SKK Siedlce, z którym kilka tygodni wcześniej przegrał 62:89. Spotkanie miało niezwykle zacięty przebieg. Lepiej rozpoczęli gospodarze, ale na półmetku rywalizacji było po 39. Końcówka należała do Elektrobudu, który ostatecznie wygrał 82:75.

MVP turnieju został wybrany zawodnik z Pruszkowa Adrian Kordalski.

Wyniki spotkań Elektrobud-Investment ZB Pruszków:

Żubry Białystok – Elektrobud-Investment ZB Pruszków 56:79 (10:21, 14:20, 12:27, 20:11)
SKK – Elektrobud-Investment ZB Pruszków 75:82 (23:20, 16:19, 20:21, 16:22)