Drugi punkt, pierwsza bramka

Znicz Pruszków w Tarnobrzegu wywalczył jeden punkt. Zespół prowadzony przez Dariusza Banasika zremisował 1:1 z Siarką w spotkaniu 2. kolejki II ligi.

W poprzednim sezonie pruszkowska ekipa dwukrotnie okazała się lepsza od Siarki Tarnobrzeg i piłkarze Znicza mając w pamięć te doświadczenia mogli przystępować do meczu pewni siebie. Z tym, że sezon lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy 3:0 pokonali Puszczę Niepołomice. Ekipa z Pruszkowa bezbramkowo zremisowała na starcie rozgrywek z Radomiakiem Radom.

Rywalizację z Siarką piłkarze trenera Banasika rozpoczęli z animuszem. Już w 4. minucie powinni prowadzić, ale Bartosz Wiśniewski głową uderzył minimalnie obok słupka. Znicz był aktywny, ale z czasem do głosu doszli gospodarze. Piotra Misztala niepokoił Szymon Martuś, ale golkiper z Pruszkowa dobrze wywiązywał się ze swoich zadań. Aktywny był Mateusz Stryjewski, ale w 33. minucie zawodnikowi Znicza nie udało się wykorzystać błędu bramkarza Siarki.

Początek drugiej części gry dla Znicza. Przyjezdni byli bardziej aktywni i atakowali bramkę gospodarzy, jednak w poczynaniach gości brakowało celności. W 70. minucie obok bramki Znicza uderzył Marcin Stefanik. Cztery minuty później Siarka wyszła na prowadzenie. Z rzutu wolnego dośrodkował Domański, a Martuś skierował piłkę do siatki. Odpowiedź Znicza błyskawiczna. Przemysław Kita przedłużył dośrodkowanie Arkadiusza Górki, a do remisu doprowadził Maciej Mysiak, dla którego był to premierowy gol w barwach pruszkowskiego zespołu. Kilka minut później obrońca po raz drugi mógł wpisać się na listę strzelców, jednak trafił w słupek.

Siarka Tarnobrzeg – Znicz Pruszków 1:1 (0:0)
Martuś 74′ – Mysiak 76′

Siarka: Beszczyński – Przewoźnik, Stępień, Kościelny, Suchecki – Stefanik, Jakubowski (58′ Więcek), Domański, Korzępa (66′ Stromecki), Mandzelowski (77′ Chłoń) – Martuś

Znicz: Misztal – Rackiewicz, Jędrych, Mysiak, Kucharski – Danilczyk, Machalski (67′ Górka) – Stryjewski (74′ Kubicki), Wiśniewski (46′ Kopciński), Banaszewski (90′ Przybyła) – Kita