Dobra zmiana w Zniczu

Dariusz Kubicki tchnął nowego ducha w piłkarzy Znicza Pruszków. W 12. kolejce I ligi piłkarskiej żółto-czerwoni pokonali GKS Tychy 2:0.

To drugie zwycięstwo Znicza w sezonie, a pierwsze odniesione przed własną publicznością. Zmiana na stanowisku szkoleniowca przyniosła natychmiastowy efekt. Dariusz Kubicki zaliczył udany debiut na ławce pruszkowskiej drużyny i dał nadzieję na lepsze czasy przy ul. Bohaterów Warszawy.

Wcale nie musiało być tak „różowo”. W pierwszej połowie koledzy mogli dziękować Piotrowi Misztalowi, który potwierdził, że jest pewnym punktem zespołu. W 24. minucie golkiper obronił rzut karny egzekwowany przez Łukasza Grzeszczyka. Następnie okazał się lepszy w sytuacji sam na sam z Jakubem Świerczokiem.

W drugiej części gry role się odwróciły. Znicz atakował, jednak z tą różnicą, że skuteczność dopisywała podopiecznym Kubickiego. W 54. minucie dośrodkowanie Aleksandra Jagiełły wykorzystał Patryk Kubicki. Kilka chwil później było już 2:0. Pawła Florka pokonał Grzegorz Janiszewski. GKS liczył, że uda się złapać kontakt, jednak na nadziejach się skończyło. W piątkowy wieczór defensywa Znicza nie pozwoliła gościom na zbyt wiele.

Znicz Pruszków – GKS Tychy 2:0 (0:0)
Kubicki 54′, Janiszewski 60′

Znicz: Misztal – Jaroch, Janiszewski, Mysiak, Kucharski – Jagiełło, Niewulis, Kopciński (84′ Kita), Banaszewski (63′ Bartoszewicz), Kubicki (70′ Zaborowski) – Paluchowski

GKS: Florek – Górkiewicz (64′ Grzybek), Boczek, Tanżyna, Mańka – Kowalski (78′ Mączyński), Hirśkyj, Bukowiec (58′ Arežina), Grzeszczyk, Radzewicz – Świerczok