Do trzech razy sztuka

Koszykówka

Trzecia kolejka I ligi koszykówki szczęśliwa dla Znicza Basket Pruszków. Podopieczni Marka Zapałowskiego pokonali ACK UTH Rosę Radom 67:57.

Znicz Basket czekał na pierwsze zwycięstwo w sezonie. W spotkaniu z Rosą goście musieli wykazać się ogromną cierpliwością. Pożądana była również konsekwencja oraz skupienie. Przez dwie kwarty obie drużyny szły „łeb w łeb”. Na półmetku zmagań było 30:30.

Trzecią odsłonę lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po rzucie Jeszke prowadzili – 34:30. Rosa zaczęła się gubić i popełniać błędy. Dwa punkty Cechniaka, po chwili celny rzut Tokarskiego i goście wysunęli się na prowadzenie – 39:36. Gospodarze walczyli, czego efektem remis – po 41. Jednak końcówka trzeciej odsłony to popis Tomasza Madziara, dzięki któremu pruszkowska drużyna prowadziła 47:43.

W ostatniej kwarcie Znicz Basket nie pozwolił Rosie na zbyt wiele. Gospodarze walczyli, ale goście w odpowiednich momentach przyspieszali i „odjeżdżali”. Ostatecznie wygrali różnicą 10 punktów – 67:57.

Motorami napędowymi Znicza Basket byli Tomasz Madziar i Damian Tokarski – po 15 punktów.

ACK UTH Rosa Radom – Znicz Basket Pruszków 57:67 (12:12, 18:18, 13:17, 14:20)