Cenne zwycięstwo Lidera!

Blachy Pruszyński Lider Pruszków wygrał ważne spotkanie w Bydgoszczy z miejscowym Artego. Dzięki temu wciąż mamy szansę na grę w play-off.

Jedynie pierwsza kwarta dawała nadzieję na zwycięstwo miejscowym zawodniczkom. Po dziesięciu minutach prowadziły 18:13. W drugiej ćwiartce osiągnęły nawet prowadzenie 25:16. Jednak od tego momentu inicjatywę przejęły pruszkowianki.

Liderki z każdą kwartą powiększały przewagę aż do końcowego zwycięstwa 79:69. Dobre zawody rozegrały Ashley Shields i Djenebou Sissoko. Znów słabiej wypadła Milica Dabović.

Do końca rundy zasadniczej pozostały cztery kolejki. Pruszkowianki do ósmego Uteksu Rybnik tracą punkt. Właśnie z tą drużyną Lider zmierzy się w najbliższą sobotę w hali Znicza.

Artego Bydgoszcz – Blachy Pruszyński Lider Pruszków 69:79 (18:13, 18:19, 16:19, 17:28)

Artego: Marita Payne 14, Lori Crisman 14, Magdalena Rzeźnik 13, Jasmine Young 11, Ryan Coleman 5, Martyna Myśków 5, Aleksandra Kaja 4, Aleksandra Chomać 2,Iwona Płóciennik 1, Sabina Parus 0, Martyna Hołownia 0.

Blachy Pruszyński Lider: Ashley Shields 26, Djenebou Sissoko 20, Dellena Criner 11, Mirela Pułtorak 8, Paulina Dąbkowska 5, Milica Dabović 4, Joanna Górzyńska-Szymczak 3, Magda Bibrzycka 2