Cenna wygrana Znicza

Piłka Nożna

Trzy punkty zdobyte w Elblągu pozwoliły Zniczowi Pruszków oddalić się od strefy spadkowej. Żółto-czerwoni pokonali Olimpię 1:0.

Dotychczas Znicz nie radził sobie w spotkaniach wyjazdowych. W trzech meczach zespół Dariusza Żurawia wywalczył zaledwie punkt – z Błękitnymi Stargard Szczeciński (1:1). W 9. kolejce II ligi pruszkowski zespół pojechał do Elbląga. Olimpia nie posmakowała zwycięstwa od pięciu spotkań.

Gospodarzom zależało, żeby w końcu wywalczyć trzy punkty. Od początku wzięli się ostro do pracy i raz po raz zatrudniali Piotra Misztala, jednak ten spisywał się bez zarzutu. W 27. minucie Radosław Stępień był sam na sam z bramkarzem Znicza, ale przegrał tę rywalizację.

Znicz czekał na swoją szansę i ta przyszła. W 36. minucie z rożnego dośrodkował Mateusz Stryjewski, skuteczna główka Mateusza Długołęckiego i goście objęli prowadzenie. Chwilę później gospodarze wyrównali, ale Szuprytowski był na spalonym i sędzia nie uznał bramki. Olimpia walczyła o gola, Znicz bronił się i dowiózł korzystny wynik do końca. Choć po drodze gospodarze trafili w poprzeczkę, a w jednej sytuacji świetnie zachował się Misztal.

Żółto-czerwoni mają na koncie 10 punktów i zajmują 11. miejsce w tabeli II ligi.

Olimpia Elbląg – Znicz Pruszków 0:1 (0:1)
Długołęcki 36′

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.