Brwinowski medalista

Lekkoatletyka

Po medal może sięgać każdy, kto tylko chce i jest gotowy do walki. Najlepszym tego przykładem jest Konrad Bońda z Brwinowa, który wziął udział w 36. Światowych Igrzyskach Sportowych Medyków.

Zawody odbyły się w irlandzkim mieście Limerick. Światowe Igrzyska Sportowe Medyków pokazały, że każdy może próbować swoich sił w sporcie oraz spełniać marzenia. Konrad Bońda wystartował w kategorii +45 lat i odniósł sukces.

W zasadzie sukcesy. Brwinowianin nie skupił się tylko na jednej dyscyplinie. Bońda zdobył aż cztery medale podczas zawodów w Irlandii. Dorobek mieszkańca Brwinowa jest tym bardziej cenny, że aż trzy krążki są koloru złotego. Bońda był najlepszy w pchnięciu kulą, rzucie oszczepem oraz rzucie młotem. Brązowy medal wywalczył w rzucie dyskiem. 

Zdobycz medalowa godna uwagi. Cztery medale na światowym czempionacie robią wrażenie. Bońda pokazał, że jest wszechstronnie uzdolniony na płaszczyźnie sportowej. Warto dodać, że podczas konkursu rzutu oszczepem brwinowianin doznał kontuzji, jednak nie poddał się. Mimo urazu Bońda wywalczył dwa medale w kolejnych startach – w rzucie młotem i dyskiem.

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.