Bracia Wolcendorf rozpoczęli rowerowy sezon

Brwinów

Zakończył się okres przygotowawczy i powoli rozpoczął sezon startowy dla amatorów dwóch kółek. W kwietniowych zawodach o Puchar Mazowsza XCO - Legionowo #2 udział wzięło ponad 200 uczestników z całej Polski w tym Jakub i Jarosław Wolcendorf – zawodnicy drużyny Jakoobcycles z Brwinowa.

Organizatorem imprezy był Warszawski Klub Kolarski. Rywalizacja przeznaczona była dla wszystkich kategorii wiekowych – od najmłodszych, czyli wentylków i żaków, aż po elitę oraz mastersów. Stopień trudności trasy wyścigu był dostosowywany dla danej kategorii wiekowej zawodników. Mapa oraz opis trasy były wcześniej prezentowane. Zawodnicy ścigali się po leśnej pętli, którą pokonali kilkukrotnie. Wspaniała i urozmaicona trasa, swoisty „małpi gaj” dla kolarzy, a uroku dodawały soczyste kolory ściółki leśnej zmoczonej nocnym deszczem – relacjonuje uczestnik wyścigu – Jakub Wolcendorf (Jakoobcycles).

– Na zawodniczki i zawodników czekały setki przeróżnych zakrętów, agrafek, podjazdów, zjazdów i kilka prostych odcinków, na których można było solidniej zakwasić mięśnie – dodaje.
W pierwszym wyścigu po zaciętej walce, w kategorii Masters II Jakub Wolcendorf zajął 2. miejsce. W kategorii Masters I w wyścigu uczestniczył Jarosław Wolcendorf. Najmocniejsza piątka zawodników jechała w komplecie właściwie przez cały wyścig, na przemian, atakując i goniąc nawzajem. Ostatecznie Jarosław Wolcendorf zajął 5 miejsce. – Różnice w czasie na mecie znikome, a poziom zawodników bardzo wysoki i wyrównany – ocenia Jakub Wolcendorf.

Zawody popularyzują kolarstwo przełajowe oraz zdrowe i aktywne spędzanie czasu wolnego. Dodatkowo podczas wyścigów promowane są walory turystyczne i przyrodnicze regionów, w których odbywają się zawody. Następne spotkanie zaplanowano na 7 maja 2022 r. Tych, którzy nie biorą udziału w zawodach, zachęcamy do kibicowania.

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.