Bogoria zdobyła Bydgoszcz

Tenis Stołowy

Bogoria Grodzisk Mazowiecki wygrała dziesiąte spotkanie w sezonie. Podopieczni Tomasza Redzimskiego na wyjeździe pokonali ZOOLESZCZ Bydgoszcz.

Dla Bogorii to niezwykle cenne zwycięstwo. Grodziszczanie przegrali dwa ostatniej spotkania, co sprawiło, że główni rywale powiększyli przewagę nad zespołem wicemistrza Polski. Jednak podróż do Bydgoszczy okazała się szczęśliwa. Bogoria w końcu wygrała.

Po raz kolejny niezawodny okazał się Oh Sang Eun, który w tym sezonie jest motorem napędowym ekipy z Grodziska Mazowieckiego. Jednak spotkanie rozpoczął Jakub Kosowski. Doonghoon Kang nie dał szans popularnemu "Kosie". Koreańczyk był zdecydowanie lepszy i wygrał 3:0. Oh wyszedł do rywalizacji z Arturem Białkiem. Tenisista Bogorii grał pewnie i skutecznie. W drugiej partii Oh był niemalże perfekcyjny. Pozwolił Białkowi na zdobycie zaledwie trzech punktów.

Tylko w pierwszym secie Adam Pattantyus nawiązał wyrównaną walkę z Danielem Górakiem. W kolejnych odsłonach "Góra" kontrolował przebieg gry i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Decydujące słowo należało do Oha. Kang musiał przełknąć gorycz porażki, co oznaczało dla Bogorii zwycięstwo 3:1.

ZOOLESZCZ Bydgoszcz – Bogoria Grodzisk Mazowiecki 1:3

Donghoon Kang – Jakub Kosowski 3:0 (11:5, 11:6, 11:8)
Artur Białek – Sang Eun Oh 0:3 (7:11, 3:11, 6:11)
Adam Pattantyus – Daniel Górak (9:11, 3:11, 7:11)
Donghoon Kang – Sang Eun Oh (6:11, 5:11, 8:11)

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.