Bogoria mistrzem Polski!

Tenis Stołowy

Bogoria Grodzisk Mazowiecki rozbiła w finale Lotto Superligi Unię AZS AWFiS Gdańsk 3:0 i sięgnęła po tytuł mistrza Polski w tenisie stołowym.

W tym spotkaniu obie ekipy przedstawiły wszystko to, co miały najlepsze. Bogoria i Unia przystąpiły do rywalizacji o tytuł mistrzowski w najmocniejszych składach. Zespół z Gdańska był liderem po fazie zasadniczej, a w półfinale wyeliminował Zooleszcz Gwiazdę Bydgoszcz. Z kolei Bogoria przystępowała do rywalizacji w play off z trzeciej pozycji. W półfinałowych zmaganiach pokonała Dekorglass Działdowo.

Wcześniejsze spotkania nie miały znaczenia w finale w Kobyłce. To jeden, wyjątkowy mecz, w którym trzeba wspiąć się na wyżyny. Pierwsze starcie zacięte, co wskazywało, że można spodziewać się wielkich emocji. Gwiazda zespołu z Gdańska Wang Yang prowadził już z Gao Ningiem 2:0, jednak Singapurczyk odwrócił losy meczu. W trzecim secie gracz Bogorii rozbił rywala do 3, a w ostatnim do 4.

Kaii Konishi dobrze rozpoczął rywalizację z Panagiotisem Gionisem – 11:4. Ale później niepodzielnie rządził i panował Grek. Daniel Górak rozegrał z Patrykiem Zatówką zaledwie seta, bo rywal skreczował.

Bogoria po raz szósty sięgnęła po tytuł mistrza Polski.

Unia AZS AWFiS Gdańsk – Dartom Bogoria Grodzisk Maz. 0:3

Wang Yang – Gao Ning 2:3 (11:6, 11:8, 3:11, 9:11, 4:11)
Kaii Konishi – Panagiotis Gionis 1:3 (11:4, 10:12, 5:11, 7:11)
Patryk Zatówka – Daniel Górak 0:3 (3:11, krecz Zatówki)