Biało-czerwoni trenują w Pruszkowie

Piłka Ręczna

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej zawitała do Pruszkowa, gdzie przygotowuje się do mistrzostw świata we Francji. Pierwszy mecz biało-czerwoni rozegrają 12 stycznia z Norwegią.

Przed przerwą świąteczną reprezentanci Polski pod okiem Talanta Dujszebajewa trenowali w Kielcach. Przygotowania do mistrzostw świata są na ostatniej prostej. Dujszebajew odmłodził kadrę, która pierwszy poważny sprawdzian zaliczy 12 stycznia w spotkaniu z Norwegią w Nantes. Kolejnymi rywalami Polaków w mistrzostwach świata będą: Brazylia, Rosja, Japonia i Francja.

Tymczasem podopieczni Dujszebajewa zjawili się w Pruszkowie, gdzie na terenie kompleksu Znicza będą trenowali do 5 stycznia. Rytm przygotowań zaburzają problemy zdrowotne, które z wyjazdu do Francji eliminują kolejnych szczypiornistów. W polskiej kadrze zabraknie Piotra Wyszomirskiego oraz Michała Jureckiego. Z problemami zdrowotnymi zmaga się również Kamil Syprzak. Adam Malcher i Paweł Paczkowski leczą urazy, jednak prawdopodobnie zdążą się wykurować przed startem imprezy.

Warto wspomnieć, że dwa lata temu biało-czerwoni przygotowywali się do mistrzostw świata w Katarze w obiekcie BGŻ Arena. W Doha podopieczni Michaela Bieglera, który wówczas prowadził kadrę wywalczyli brązowy medal.

Zatem po raz kolejny Pruszków staje się ważnym punktem przygotowań do imprezy mistrzowskiej rangi. Następnie udadzą się do hiszpańskiego Irun. W baskijskim mieście biało-czerwoni rozegrają sparingi z Hiszpanią, Argentyną oraz Katarem. Do Nantes Polacy udadzą się 11 stycznia.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.