Banaszek nowym sternikiem PZKol

Kolarstwo

Podczas Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo Wyborczego w Pruszkowie wybrano nowego prezesa Polskiego Związku Kolarskiego. Został nim Dariusz Banaszek.

Kolarstwo zadomowiło się w Pruszkowie na dobre. Przy ul. Andrzeja znajduje się tor BGŻ Arena, a także siedziba PZKol. Na welodromie regularnie odbywają się imprezy mistrzowskie. W miniony weekend, 10-11 grudnia, w Pruszkowie odbyły się mistrzostwa Polski szkółek kolarskich.  

Rywalizowano na torze, a także poza nim. Sobota była niezwykle ważna dla całego środowiska. Głównym tematem dnia były wybory prezesa Polskiego Związku Kolarskiego. Głosami delegatów wybrano Dariusza Banaszka, który zastąpił na stanowisku Wacława Skarula. 46-latek ma za sobą występy w najważniejszych krajowych wyścigach. Jako kolarz występował w takich ekipach jak Polonez Warszawa, Legia Warszawa, Warta Damis Szurkowski oraz Mróz. Po zakończeniu kariery pozostał przy kolarstwie. Był dyrektorem sportowym wielu grup, a także organizatorem wyścigów.

W wyborach Banaszek uzyskał 52 głosy i zwyciężył w pierwszej turze. Na Wacława Skarula wskazało 20 delegatów, a na Andrzeja Domina 9. Z walki o fotel prezesa wycofał się Andrzeja Kita.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.