Spór o quady dla policji w Podkowie Leśnej

Region

Na czerwowej sesji Rady Powiatu Grodziskiego padła propozycja zakupienia dwóch quadów dla policji. Miałyby one służyć w Podkowie Leśnej, gdzie jest specyficzny teren. Pomysł pozostał jednak pomysłem.

Z taką inicjatywą wyszedł radny Krzysztof Sankiewicz. Według niego rowery i patrole piesze w Podkowie Leśnej, to za mało. – Uważam, że Podkowa Leśna jest specyficznym terenem – powiedział nam radny mieszkający właśnie w Podkowie. – Są doniesienia, że młodzież pije alkohol w laskach. Być może są tam narkotyki. Stąd pojawienie się patroli na quadach jest uzasadnione – dodał.

Jak dalej tłumaczył radny, quady to niewielkie pojazdy, które mogą poruszać się nie tylko po lasach, ale też po ulicach i mogą być wyposażone m.in. w apteczkę. Jeden pojazd kosztowałby ok. 25 tys. zł.

– Nie rozumiem, dlaczego ten pomysł jest ciągle utrącany. Już drugi raz komendant policji odrzucił tę propozycję. A przecież powiat ma na to środki finansowe – dziwi się Sankiewicz.

Słowom radnego zaprzecza komendant. – To nieprawda. Po przedstawieniu mi takiej propozycji, poleciłem komendantowi komisariatu policji w Podkowie Leśnej wystąpienie do burmistrza z prośbą o taki zakup. Do chwili obecnej jednak ta inwestycja nie została zrealizowana – poinformował nas mł. insp. Krzysztof Krzyżanowski, komendant powiatowy policji w Grodzisku.

Na pomoc ze strony miasta nie ma co liczyć. Już nie raz Andrzej Kościelny, burmistrz Podkowy Leśnej mówił nam, że nie ma pieniędzy na wiele inicjatyw. – W tej chwili budujemy szkołę i mamy szereg inwestycji, co powoduje, że budżet jest do maksimum wykorzystany – mówił. Co więcej, w Urzędzie Miasta o żadnym piśmie od policji w sprawie zakupu quadów nie słyszano.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.